Sam Lloyd "The Memory Wood"

December 18, 2022  •  Leave a Comment

Sam Lloyd

"The Memory Wood" 2020

DSC_9359-2DSC_9359-2SK

 

Nodēvēts par trilleri, kas obligāti jāizlasa 2020.gadā. Bet.  Kurš izdevējs nevēlas uzlikt šādu birku saviem mazajiem lolojumiem?

Arvien vairāk sanāk lasīt lieliskas debijas. Jā, tieši debijas, kuras ir tik prasmīgi savērptas, ievelkošas un paģērošas, uzliekot pašiem rakstniekiem arvien augstāku latiņu, ko diemžēl, diemžēl vēlāk nav iespējams sasniegt.

Tā notika ar vācietes Romijas Haussmanes debiju, kas ātri vien tika iztulkota angliski un, neskatoties uz milzīgo konkurenci angliski izdoto romānu jūrā, ieguva lasītāju kvēlāko atzinību. Taču nākamās autores grāmatas nekādi nespēja pietuvināties viņas piesātinātajai debijai.

Haussmanes "Dear Child" es nepieminu šeit nejauši. Dodoties dziļāk "The Memory Woods" es nekādi nespēju izvairīties no salīdzināšanas, jo abi romāni likās idejiski tik ļoti līdzīgi, ka savā galvā sāku vērpt sazvērestības teorijas, kā Sems ir lasījis Romijas darbu vāciski, jo angļu valodā abiem darbs iznāca 2020.  Lai nu kā pirmie kociņi (idejiski) izskatījās vienādi, brienot dziļāk mežā, pat neskatoties, ka abiem ir varonis ar vārdu Lena, jāatzīst, ka izpildījums ir tomēr pilnīgi atšķirīgs. Un ne mazāk aizraujošāks vai mazāk biedējošāks. Lloyds varoņus nesargā un dažkārt gribas saķert galvu un teikt- tiešām?! Arī šis spriedzes trilleris nespēj iztikt bez pāris trakiem tēliem. Ja reiz šeit lasītājam sola klaustrofobiskā romāna "Istaba" emocijas, tad jau aptuveni vari nojaust, par ko būs stāsts. 

 

Trīspadsmitgadīgā Elissa tiek nolaupīta uz ielas šaha turnamenta laikā un ieslodzīta skaņas izolētā bunkurā meža vidū. Kamēr varmāka ir prom, viņu ik pa laikam nāk apciemot Elijah, kurš visu savu mūžu ir dzīvojis "memory woods". Lēnām sadraudzējoties, viņi sāk saukt viens otru par Ansīti un Grietiņu, jo Elissa ir gatava uz visu, lai spētu nokļūt brīvībā. Tikmēr izmeklētāja, kura pati ikdienā cieš sakāvi, mēģinot tikt pie bērniņa, dara visu, lai atrastu noziedznieku, kurš jau iepriekš ir nolaupījis bērnus. 

 

Sam Lloyd ir ļoti labi savērpis trilleri, lai kārtu pēc kārtas atklātos arvien jauni pārsteigumi. Iespējams, viss ir maldinošs, bet iespējams, viss ir acīmredzams. Ja biji iespaidots ar Haussmanes "Dear Child", šis ir jāizlasa. Kā jau minēju- bez salīdzināšanas neiztikt, bet ir to vērts!

 

 

3.9 zvaigznes
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive