Agnese Gabriela "Paldies, mesjē Dior!"

February 24, 2022  •  Leave a Comment

Agnese Gabriela

"Paldies, mesjē Dior!" 2022

 

Agnès Gabriel
Merci, Monsieur Dior

 

DSC_2686DSC_2686SK

Selestīna, kas uzaugusi Francijas piekrastē, spītējot savam liktenim, nolemj pamest līgavaini, lai atsauktos klasesbiedrenes vēstulei, kura pārcēlusies uz romantisko Parīzi. Daudz nedomājot, viņa sakrāmē somas un nonākt lielpilsētas dzīvē, kura vilina ar grezniem skatlogiem, modīgiem parīziešiem un vilinošiem sapņiem par skaistu nākotni. Meklējot darbu, Selestīna nonāk Kristiāna Diora mājvietā, kur tiek pieņemta par mājkalpotāju. Taču virtuve un putekļu kārta nav vienīgais, ko lemts iepazīt drosmīgajai francūzietei. Mesjē Diors pateicoties Selīnas virtuozajai jauneklībai, kas ienes viņa dzīvē jaunas vēsmas un radošo garu, spēj Dior modes namu aiznest līdz slavas alejai arī ārpus Francijas. Taču dzīve jau nav viens vienīgs ateljē, greznas kleitas un žilbinošas modes skates, tajā nākas arī vilties un sastapties ar cilvēkiem, kuri pieviļ.

 

Vācu autore Agnese Gabriela ir radījusi romantisku pasaku par lauku meitenes Parīzes iekarošanu, kurā slavenais modes mākslinieks Kristiāns Diors tiek parādīts  ne tikai kā pedantisks un dzelžains augstās modes radītājs un biznesmenis, bet arī kā vienkāršs, laipns un gādīgs pilsonis, kuru iedvesmo nesamākslotais, vienkāršais, kā arī normandiskais. 

 

Grāmata, kas nepretendē uz dokumentālu darbu, vai detalizētu dzīves aprakstu Dior slavinātājiem. Tā ir izklaidējoša literatūra, kas sarakstīta vieglā, liegā valodā, aicinot ļauties sapņiem, uzdrīkstēties stāties pretī noteiktajām normām, kā arī iemācīties baudīt dzīvi, kāda tā ir.

 

Tulkotāja: Sinda Krastiņa

Izdevniecība: Latvijas Mediji

 

DSC_2697DSC_2697SK
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive