Una Taal, Kristīne Kutuzova "Ziemeļmeitas kods"

February 20, 2022  •  Leave a Comment

Una Taal, Kristīne Kutuzova

"Ziemeļmeitas kods" 2021

DSC_2645DSC_2645SK

 

Būt par sievieti ir reizē izaicinoši un jaudīgi- tajā visā ir kāds mežonīgs spēks, kurš nes sev līdzi paaudžu kodu.

 

Viens no labākajiem projektiem, kas pēdējos gados radīti Latvijā, kombinējot divas spēcīgas naratīvu līnijas- melnbalto fotogrāfiju un stāstu. Lai arī centrālais tēls ir sieviete ar saknēm ziemeļos, grāmata ar nodomu radīta bilingvāli- laviešu valodai un angļu valodai pastāvot līdzās, ņemot vērā, cik tālu pasaulē ir aizsniegušās ne tikai saknes, bet arī ziemeļu lapotņu atzari. 

"Ziemeļmeitas kods" vizuālais noformējums, simboliskās detaļas, īpašās nianses un unikalitāte ir tikpat spēcīgs kā grāmatas varones.

 

"Katrā no fotografētajām sievietēm ir maza mūsu daļiņa, vai tas, ko vēlamies redzēt sevī. Apskatot kopumu, var nojaust, kādas esam. Pirmais, kas nāk prātā, ir rūdītas, pat norūdītas, ļoti stipras, varošas. Cēlas, skaistas, viedas, spītīgas, pārliecinātas vai reizēm ne tik ļoti. Ļoti dažādas, ar lielu mīlestību pret savu zemi, vietu, kurā dzīvojam." (36.lpp.)

 

 

Šī grāmata paredzēta "Visām sievietēm, kuru kods nodots mums paaudžu paaudzēs." (34.lpp.)

 

 

Ļoti patika arī pievienotā aizkadru sadaļa, ļaujot ielūkoties projekta tapšanā. Un mazliet arī saprast šī divus gadus veidotā projeketa apjomā. Nespēju iedomāties, kā no katras fotosesijas autores spēja izvēlēties tikai vienu vienīgo ( ar atsevišķiem gadījumiem iekļaujot papildonošas detaļu foto), ko iekļaut grāmatā. Ar fotosesiju procesā iegūtajām fotogrāfijām noteikti sanāktu materiāls vēl 10 grāmatām. 

 

 

www.hernothernroots.lv

Izdevējs: Ziemeļmeitas kods

DSC_2607DSC_2607SK DSC_2612DSC_2612SK DSC_2620DSC_2620SK

 


 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive