Anna Krasiļščika "Klau, aizbrauksim uz Unalašku"

February 14, 2022  •  Leave a Comment

Anna Krasiļščika

"Klau, aizbrauksim uz Unalašku" 2022

 

Анна Красильщик

"Давай поедем в Уналашку" 2020

DSC_2343DSC_2343SK

"Ar pieaugušajiem tā vienmēr: kaut ko pasaka, bet paši nesaprot, ko tas nozīmē." (70.lpp.)

 

"Klau, aizbrauksim uz Unalašku"  stāstā ir kaut kas bērnišķīgi naivs, gluži kā ticēšana zobu fejām, Lieldienu zaķiem, kas nes šokolādes olās vai Ziemassvētku vecītim.  Un iespējams, tieši šī nodošanās ticēšanai pieder pie lietas arī ģimenes noslēpumu atklāšanai. Aiz dzīvesskumjās realitātes, kurā bērns uzaug sieviešu pasaulē, reizē mācoties visu jauno šķirtajā ģimenē, tēlos caurcaurēm virmo gaisīga labestība, sapņaina vienkāršība un naiva ticība, ka gadu desmitiem noslepenotās puspatiesības iespējams atšķetināt, ja vien ir elementāra vēlme tās atklāt. 

 

Krievu autore Anna Krasiļščika, kura pati iedvesmojusies no tādiem bērnu literatūras šedervu radītājiem kā Ulfs Starks, R.Dž. Palasio un Marijas Parras, uzbūrusi sirsnīgu pasaku, kurā par pamatvērtību tiek atzīts sirds siltums, dvēseliskums un aizkustinājums. 

 

Mana paaudze uzauga ar "..aizved mani uz Munameģi" sapni, kas gluži kā mistisks solījums, iegūlās prāta apziņā. Iespējams, ka tagadējā paaudze ilgosies pēc mītiskās kalnu ieskautā ciematiņa Unalaškas, kaut kur salas vidū.

 

Šis ir mīlīgi aizkustinošs stāsts, kurā mīlestība un sirsnība virmo kā brīnumsvecītes dzirkstelītes.

 

 

 

Ilustrācijas: Kasja Deniseviča

Tulkotāja: Inga Kalsberga

Izdevniecība: Jāņa Rozes apgāds

DSC_2352DSC_2352SK


 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive