Sintija Lazdiņa "Latviešu dzemdību stāsti"

February 19, 2022  •  Leave a Comment

Sintija Lazdiņa

"Latviešu dzemdību stāsti" 2022

DSC_2445DSC_2445SK

Piedzimšanas stāstos slēpjas tik daudz maģiskuma, brīnumainā un reizē neizskaidrojamā. Tik daudz mītiskā, noslēpumainā un idealizētā. Un tajā pat laikā dzemdības, lai arī cik intīms un privāti individuāls process tas nebūtu, tās ir arī fizioloģisks process, kas ir tālu no romantizētā un izfantazētā. Lai cik daudz arī nebūtu izlasīts, dzirdēts un redzēts, dzemdību stāsti katrai sievietei ir neatkārtojama pieredze, ko nekādi nav iespējams paredzēt vai izplānot. 

 

Sintijas Lazdiņas izveidotajā grāmatā "Latviešu dzemdību stāsti" sievietes ir uzticējušas savus intīmos un personīgos dzemdību stāstus- parādot, ka katrs no tiem ir unikāls un šo pieredzi nav iespējams atkārtot. 

 

Esot gaidībās, it sevišķi, ja tas ir pirmais bērniņš, daļa sieviešu nevēlas ietekmēties no citu pieredzes, dažkārt baidoties, ka negatīvā pieredze var vēl vairāk sabaidīt pirms neizbēgamā notikuma. Citas gluži pretēji meklē forumos un interneta dzīlēs pēc iespējas vairāk informācijas, mēģinot uzsūkt sevī arvien vairāk dažādas pieredzes, lai reālistiskāk apzinātos gaidāmo. Lasīt vai nelasīt citu pieredzi- tas ir jāizvērtē individuāli, es piederu pie tām sievietēm, kuras ar interesi iepazīstas ar citu pieredzēto.

 

Grāmata, kas aktuāla konkrētā dzīves posmā. Grāmata, ko nevajag lasīt viengabalaini, bet pa mazam kriksītim, pa īsajam stāstiņam, lai nepārsātinātos ar milzu informāciju. Grāmata, kas neaicina salīdzināt, bet dalās tik neatkārtojami dažādajā dzemdību pieredzē, ietverot ne tikai pozitīvo, bet arī sarežģīto dzimšanas ceļu. 

 

Bonuss- ietverta paskaidrojošā informācija par dažādiem medicīniskiem terminiem, kā piemēram- preeklempsija, pēcdzemdību depresija, dūla, dzemdību sāpes utt.

 


 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive