Anja Portina "Radio Popovs"

March 10, 2022  •  Leave a Comment

Anja Portina

"Radio Popovs" 2022

Anja Portin

"Radio Popov" 2020

  DSC_2784DSC_2784SK

"Es runāju, un tu klausies, bet varētu būt arī otrādi- tu runātu un es klausītos. Reizēm var šķist, ka neviens neklausās, bet atceries- pasaulē vienmēr būs kāds, kurš tevi sadzirdēs. Kāds, kurš domā par tevi, kad tu aizver acis un ej gulēt." (75-76.lpp.)

 

Saldsērīga bērnu grāmata, kurā slēpjas brīnumumu notis, sapņainuma gammas un sirdssiltas cerības apakšnotis. "Radio Popovs" gluži kā tāds antanovkas ābols caur cieto mizu apdullina ar savu negaidīto skābumu, bet, jo vairāk mielojies, jo vairāk var izbaudīt visas spēcīgās garšas, kuras, savārot gardā ābolu zaptē, sniedz paliekošu emocionālu piepildījumu. 

 

Somu rakstniece Anja Portina bērnišķīgi draiskulīgā veidā un ar maģisma pieskaņu vēsta par aizmirstajiem bērniem- tādiem, kuri zaudējuši vecākus, vai dzīvo kopā ar atkarību mīlošajiem pieaugušajiem, kuri nespēj ne tikai parūpēties par savām atvasēm, bet nevar pat īsti viņus pamanīt un uztvert par personībām.

Vientulīgi pamestie bērni, kuri paši cenšas izdzīvot šajā pasaulē ir skarba tēma, taču Portina ievieš šajā skarbajā realitātē pasakas elementu, kurā dzīvo īpaši pieaugušie- tādi, kuri ne tikai rūpējas par aizmirstajiem bērniem, bet ir arī jutauši (cilvēki ar īpašām spējām uztvert bērnu nopūtas).

 

Alfrēds ir viens no aizmirstajiem bērniem, bet viņam ir palaimējies, jo viņš satiek Amandu Ābollapu, kura ir gatava parūpēties par viņu. Pie viņas uzturoties, Alfrēds atklāj vecu radioraidītāju un nolemj izveidot savu radio programmu, kurā uzrunā citus tādus pašus aizmirstos bērnus...

 

Grāmata paredzēta skolas vecuma bērniem, bet tajā pat laikā arī pieaugušie šeit var atrast īpašo maģisma dzirksti, kas iedegs alkas pēc sirsnīgākas, draudzīgākas un laimīgākas pasaules. Lai arī grāmatas varoņi un notikumi ir autores fantāzijas auglis, A.S.Popovs ir reāla persona, kurš izgudroja radio. 

 

3.7

 

 

Tulkotāja: Anete Kona

Izdevniecība: Jāņa Rozes apgāds

DSC_2794DSC_2794SK


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive