Jūns Kore Roke "Ledus"

March 06, 2022  •  Leave a Comment

Jūns Kore Roke

"Ledus" 2022

 

John Kåre Raake

"Isen" 2019

DSC_2752DSC_2752SK

""Mēs varam izlikties, ka tas tā nav, bet cilvēce ir tārps, kas graužas arvien dziļāk zemes dzīlēs. Dzīvo, lai ēstu un dirstu. Ja Everestā būtu atklāts zelts, es šaubos, vai šodien kaut kas vēl būtu atlicis no kalna, kurā kāpt."" (254.lpp.)

 

Kad scenāristiem ļauj rakstīt pašiem savu romānu, tad pogas tiek spiestas pareizā secībā, lai lasītājs nepaguris nespētu atrauties no darba. Ne mazāk un vairāk- sajūtas, kā skatoties asa sižeta filmu, kurā katra epizode pārslēdzas pašā interesantākajā momentā, lai nebūtu iespējams garlaikoties. 

"Ledus" ir norvēģu spriedzes trilleris, kas pamatīgi kutina nervu galus. Arvien vairāk novērtēju autoru triku trilleru nodaļas veidot tik īsas, ka "vēl tikai nodaļu" pārvēršas par simtiem izlasītu lappušu, neredzot neko no tā, kas notiek apkārt. 

 

Vai spēj iedomāties nomaļāko pasaules nostūri?! Tādu, kur nevar saprast, kas ir bīstamākais noziedznieks- polārlācis, ledus okeāns vai kolēģis?! Anna Eune ar kolēģi profesoru Sakariasenu kādā izpētes ekspedīcijas polārajā naktī pamostas no tālumā izšautas signālraķetes. Dodoties izmeklēt notiekošo ķīniešu nometnē, viņi atklāj, ka gandrīz visa apkalpe ir nogalināta. Ārā plosās stindzinoša sniega vētra, pēc palīdzības vēl jāgaida vairākas stundas, bet slepkava ir tepat blakus....

 

Trilleru galvenais uzdevums ir turēt lasītāju spriedzē, pat, ja tas viss šķiet jau kur lasīts un paredzams (prātā nāk Dena Brauna "Deception point", un, protams, protams, lielvalstu politiskie izgājieni) "Ledus" manu interesi sastindzināja no pirmās lapas līdz pēdējai- ņemot vērā šo faktu, es nespēju likt mazāk kā 4 zvaigznes. Esmu uzķērusies uz Juna Kores Rokes prasmīgā scenārista āķa un ar nepacietību gaidīšu ekranizēto versiju. Bonuss visam sižetam, protams, ir skarbā vidiene, kas katra neveiksmīga vai nepārdomāta soļa dēļ, var nogalināt. 

 

 

 

Tulkotāja: Māra Valpētere

Izdevniecība: Latvijas Mediji
 

DSC_2741DSC_2741SK


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive