Martins Pistoriuss, Megana Loida Deivisa "Neredzamais zēns"

March 22, 2022  •  Leave a Comment

Martins Pistoriuss, Megana Loida Deivisa

"Neredzamais zēns" 2017

 

Martin Pistorius and Megan Lloyd Davies

"Ghost boy" 2011

DSC_2534DSC_2534SK

"Neviens nezina, ko spēj vai nespēj izturēt, līdz dzīve sagādā kādu pārbaudījumu." (125.lpp.)

 

Kā ir dzīvot ieslodzītam savā fiziskajā ķermenī, tajā pat laikā visu redzēt un novērot no malas, nespējot nevienam pastāstīt, ka sastingušajā ķermeniskajā čaulā patiesībā mīt dzīvs cilvēks. Vispār jau mums- sabiedrībai, patīk neticami un brīnumaini stāsti, kaut kas ārkārtējs, neparasts, prātam neaptverams. Protams, ar nosacījumu, ka cilvēks, kurš piedzīvojis satricinošus notikumus, spēj tikt tam pāri un savā ziņā ir apliecinājums, ka brīnumi mēdz notikt.

 

Dienvidāfrikā uzaugušajam Martinam Pistoriusam dzīves stāsts ir gandrīz vai neticams. Būdams ļoti gudrs un visādi citādi parasts bērns, viņš piedzīvoja strauju veselības pasliktināšanos, kuras iemeslu ārsti nebija spējīgi izskaidrot. Stāvoklim pasliktinoties, Martins kļuva par pilnībā kopjamu zēnu, kurš savas vēlmes un domas nespēja izteikt pat verbāli. Tikai daudzus gadus vēlāk, pārdzīvojot aprūpes centrā fizisko un seksuālo vardarbību, Martina dzīvē ienāca aprūpes darbiniece, kas patiesi ticēja, ka aiz ķermeniskā sastinguma, mīt gudra personība. Daudzu gadu garumā, pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, Martins spēja savas domas verbalizēt caur datoru. Gadiem praktizējoties un attīstot arī nelielas fiziskas ķermeņa kustību darbības, Martins spēja pielietot savas zināšanas darba vidē un ar laiku atklāja arī mīlestības pārgalvīgo pasauli. 

 

"Un tieši tad es sapratu, ka ģimenes locekļi var mūs grūtos brīžos piecelt un sapurināt, taču svešinieki- mūs izglābt." (187.lpp.)

 

Pārsteidzošs un neticams biogrāfisks darbs, kurš ne vienu vien reiz liks pārsteigumā ieplest muti. Martinam palaimējās ar milzīgu ģimenes atbalstu un mīlestību- tādu nesavtīgu ziedošanos, ko spēj dot vecāki. Šis stāsts ļauj novērtēt ikdienas sīkumus un lietas, kas mums ir tik pašsaprotami, piemēram, iebērt kafiju krūzītē vai nocelt miltu paku no plaukta. Grāmata, ko lasīt, kad pašam liekas, ka esi nonācis sarežģītā dzīves brīdī un viss liekas tik pelēcīgi nesvarīgs.

 

Noteikti iesaku noskatīties kādu no īso dokumentālo filmu sērijām, kurā ekranizēts šis pārsteidzošais stāsts (youtube.com), tāpat arī TED talk, kurā uzstājas pats Martins.

 

 

Izdevniecība: Jumava

Tulkotāja: Monta Kļaviņa
 

DSC_2526DSC_2526SK

 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive