Zane Nuts "Latvietes nevar nemīlēt"

March 15, 2022  •  Leave a Comment

Zane Nuts

"Latvietes nevar nemīlēt" 2022

 

DSC_2823DSC_2823SK

 

 

"Iespējams, mums katram ir jāpārguļ ar pasaules mēroga slavenībām, lai uzzinātu, ka arī viņu loceklis ir tikai loceklis." (346.lpp.)

 

 

Pāris gadu laikā, krasi mainot savu dzīves nodarbošanos, Zane Riekstiņa pilnībā nodevusies rakstniecībai. Savā ziņā, apsveicama ir darbošanās, nodošanās savam sapnim un nepadošanās pie pirmajām neveiksmēm. Izvairoties no ierastā ceļa- nonākt kādas izdevniecības paspārnē, Zane drosmīgi rakusies cauri grāmatas izdošanas epopejā no A līdz Ž, iesaistot tajā visu ģimeni. Šķiet lieliskākais ieguvums ir satiktie domu biedri un pārvarētie sarežģījumi, ar ko jārēķinās, kad iepazīta romantiskā rakstīšanas puse. Galu galā rakstīt un pārdot grāmatas nav viens un tas pats. Man šķiet, ka Zane nebaidās būt atklāta ne tikai pret sevi, bet arī pret citiem- "take ir or leave it". Vai nu tu to pieņem vai nē. Un tieši šī atklātība laužas cauri visām, nu jau 5 Zanes grāmatām. Spēja pasmieties par sevi, nekautrēties no neveiklības un haotiski enerģiska darbošanās- tās ir īpašības kas caur pašas autores prizmu atspoguļojas arī visu romānu varoņos, neskatoties, cik dažādas tās ir.  

 

Arī "Latvietes nevar nemīlēt" tik ļoti raksturo Zani, viņas attieksmi pret lietām un spēju ienest humoru arī izmisuma pilnās situācijās, izmantojot to kā aizsargreakciju. Gaisīgums ( gan tāds, kas ir nemanāmi viegls, gan tāds, kas iet pa gaisu), atklāts humors, kurā tiek attainots ikdnienišķi neveiklais, par ko mums parasti māca skaļi nerunāt/neizrādīt ( purkšķināšana, nerātnu domu plūdums utt.) un dzirkstošs naivums- tie ir raksturojoši lielumi, kas pavada saturisko vēstījumu. Lasot pieķēru sevi pie domas, ka šis tiešām ir tāds romāns, ko starp jūras šlakatu baudīšanu, lasīt smilšu graudu piepūstā pledā, negausīgi ēdot saldējumu vienu pēc otra, tādejādi nevarot sagaidīt brīdi, kad galvenie varoņi nāks pie prāta un beidzot atradīs kopīgo ķermenisko valodu. Nav jāmeklē romantismu, seksu vai lirisko noti, ir vienkārši jālaižas lejā pa romāna slidkalniņu, nenomācot sevi ar ekspektācijām, gaidām vai priekštatiem, ko sagaidīt.

 

 

Ehh, gandrīz aizmirsu izteikt savu sajūsmu par vāku. Vāks ir ļoti, ļoti. Izlasot romānu, saprotu, ka tas lieliski attaino saturisko vēstījumu. Bet arī bez tā- krāsas, oriģinalitāte un vizuālais izpildījums neļauj atraut acis no attēla, neveltot tam sīkāko izpēti. 

 

 

"Tu esi kā uts kaunuma apmatojumā." (373.lpp.)

DSC_2848DSC_2848SK

 

 

Izdevis: SIA "NUTS Family"
 

 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive