Lorēna Marija „Mierīgi bērni”

April 18, 2022  •  Leave a Comment

Lorēna Marija

„Mierīgi bērni” 2022

 

Lorraine Murray

„Calm kids” 2012

DSC_2995DSC_2995SK

 

Lorēna Marija, ikdienā strādājot ar bērniem, novērojusi, ka meditācijas prakses palīdz bērniem relaksēties un vieglāk pārvarēt stresa situācijas. Jāņem vērā, ka autore nav ārste, jebkura diagnoze vai medicīniskā ārstēšana jāsaskaņo ar ārstu, bet šī grāmata ir lielisks treniņš un ievads, lai ievirzītu vecākus vai bērnu audzināšanā iesaistītos pieaugušos, uz apzinātības un meditācijas praksēs jau agrīnā bērna vecumā. Tāpat arī Lorēna aicina pašiem attīstīt un pilveidot ieteiktos treniņus. 

 

„Lietojiet šo grāmatu kā noderīgu sākumpunktu, taču ļaujiet savam radošumam plūst!” (101.lpp.)

 

Nav nekāds noslēpums, ka sabiedrība kļūst arvien nervozāka, netiekot galā ar stresa situācijām. Mēs- pieaugušie neaizdomājamies, ka līdzās esošais bērns gluži kā sūklītis uzsūc mūsu negācijas, satraukumu un raizes. Tāpēc mūsu uzdevums ir ne tikai iemācīt bērniem tikt galā ar stresa situācijām, bet pirmkārt jau iemācīties tikt galā pašiem ar savām emocijām. Ne velti ir teiciens- mierīga mamma- mierīgs bērns.

 

„..raižu apspiešana vai izstumšana darbojas tikai īstermiņā, savukārt meditācija sniedz ilgstošu atbalstu, jo tā bērni iemācās mērķtiecīgi, izmantojot apzinātus paņēmienus, lai nonāktu pie iekšējas mire izjūtas.” (35.lpp.)

 

Reizē ar elpošanas praksi,relaksāciju, vizualizāciju, autore piemin krāsu terapiju, kristālus, mudras un auras. Lai nebiedē grāmatas ezorētiskais aspekts, jo autore uzsver, ka arī tik škietami elementāras lietas, kā svaigss gaiss un rutīna, ir nenovērtējamas, lai veidotu apzinātības praksi un iemācītos meditēt. 

 

„Vispirms jālīdzsvaro sava enerģija. Ir patiešām kārdinoši uzreiz ķerties klāt ieteiktajām metodēm un mēģināt izmantot tās kopā ar bērniem, taču, ja pari nejutīsities mierīgi, jums abiem šis  process noritēs daudz grūtāk.” (174.lpp.)

 

„Mierīgi bērni” ir praktiska grāmata, kurā ir konkrēti piemēri ar meditācijas uzdevumiem, ko kopā veikt ar dažāda vecuma bērniem. Autore īpaši izceļ bērnus ar UDHS (uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms), autiskā spektra traucējumiem, atzīmējot, ka tieši šādas nomierināšanās prakses un meditācijas pielietošana, padara ikdienu līdzsvarotāku. 

 

 

„Laiks, kas pavadīts dabā, ir viens no vissazemējošākajiem un līdzsvaru visvairāk atjaunojošajiem paņēmieniem, ko izmantot gan savā, gan bērnu labā.” (177.lpp.)

 

„Elpa ir spēcīgs meditācijas līdzeklis, un lielākā daļa cilvēku nenovērtē tās nozīmi” (152.lpp.)

 

 

Tulkotāja: Agnese Orupe

Izdevniecība:  Helios

DSC_3004DSC_3004SK


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive