Andrea Facioli "Kalnu klusums"

May 01, 2022  •  Leave a Comment

Andrea Facioli

"Kalnu klusums" 2022

 

Andrea Fazioli

"La sparizione" 2010

DSC_3454DSC_3454SK

Ir kriminālromāni, kuros visas grāmtas garumā mēģini uzminēt, kas ir vainīgais, paralēli tēlojot detektīvu, un ir kriminālromāni, kuros jau pašā sākumā daudz tiek atklāts, bet pašā grāmatā turpinās pavedienu šķetināšana, lai uzzinātu kā un kur noķers vainīgo. Komisārs reksis bija man bērnības top seriāls, likās, ka viss notiek pa īstam, un ik pa laikam gribējās skaļi dot padomus- neej tur, ķer ciet, tas ir ļaunais utt. Itāliski rakstošais šveiciešu autors Andea Fazioli (uzķēros un āķa, domājot, ka Andrea ir sieviete) savā romānā "Kalnu klusums" vairāk iederās pie otrās krimināltipa versijas. Jau pašā sākumā mēs uzzinām, ka naktsklubs "Dzenis" ir vieta nelegālām darbībām, kura pakalpojumus izmanto daudzi augstos amatos esoši pārstāvji. Pēc tēva sirdslēkmes un mātes slepkavības piedzīvošanas, nepilngadīgā Natālija no slepkavas meklē patvērumu mežā. Kad viņu nejauši tur satiek vienaudzis Džovanni, un Natālija vēlāk piekrīt atgriezties ciematā, atklājas, ka ne tikai viņa neatcerās pilnīgi visus notikumus pirms traģēdijas, bet arī nespēj runāt un saprast visu dzirdēto. Ārsti Natālijai diagnosticē afāziju- jā, jā- to nedzirdēto, mistisko slimību, par kuru plašāk pasaule uzzināja, kad Brūsa Vilisa ģimene paziņoja, ka aktieris pamet savu karjeru.

Kamēr policija kūtri un neieinteresēti pievēršas notikumu šķetināšanai, bijušais detektīvs, tagad žurnālists Elija Kontīni pašam negribot tiek iesaistīts šajā nozieguma izmeklēšanā. Šī ir ceturtā no septiņām grāmatu sērijām, ko izmeklē Elija Kontīni. Pat, ja nav lasītās pārējās daļas (kā tas ir manā gadījumā), šo grāmatu var lasīt kā atsevišķu darbu.

 

Gluži kā Šveices miermīlīgās ainavas, "Kalnu klusums" ir rimts, pieklusināts kriminālromāns tiem, kuri vēlas atslodzi no skandināvu asiņainās izliešanas, tajā pat laikā tikai romāna beigās atklājas nezināmas detaļas, ko uzreiz nav iespējams nolasīt. Katrā ziņā, tie, kuri nevēlas no bailēm un stinguma ķert pie sirds, bet tajā pat laikā vēlas no ikdienas steigas atpūsties ar kriminālromānu, šis romāns būs tieši laikā, jo šeit pat sliktie varoņi ir salīdzinoši miermīlīgi, jo kā autors min- "vēlas tikai darīt savu darbu".

 

 

3.5zvaigznes

 

Tulkotāja: Tamāra Liseka

Izdevniecība: Latvijas Mediji

 

DSC_3461DSC_3461SK


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive