Vitalija Maksvīte, Marjus Marcinekvičs "Bete un lidojošā dzimšanas dienas dāvana"

May 25, 2022  •  Leave a Comment

Vitalija Maksvīte, Marjus Marcinkevičs, Ilustrācijas Liga Itagaki

"Bete un lidojošā dzimšanas dienas dāvana" 2022

 

Marius Marcinkevičius,  Vitalija Maksvytė,  Lina Itagaki 

"Betė ir skraidanti gimtadienio dovana" 2021


 

DSC_3870DSC_3870SK

 

Pavisam nesen varējām priecāties par latviešu auditorijai iztulkoto lietuviešu rakstnieka Marjusa Marcinkeviča grāmatu par ebrejiem "Akmentiņš", kura neatstāja mani bez asaru izliešanas. Bet tagad lasu tā paša autora grāmatu par Beti un nespēju nesmieties. Tik diametrāli pretējas un savā ziņā lieliski noslīpētas, pievēršot uzmanību detaļām un niansēm. Savukārt vizuālo stāstnieci Linu Itagaki varējām iemīlēt unikālajā "Sibīrijas haiku" komiksā. Atliek vien priecāties, cik daudz un dažādos projektos lietuviešu autori un mākslinieki māk radīt kopdarbus, kurus var patiešām izbaudīt ar kvalitātes zīmi.

 

Es parasti uz bērnu grāmatu humoru skatos ar dalītām jūtām, bet Bete sasmīdināja pat mani- ironiskā un satīriskā humora cienītāju. Smējos un atstāstīdama jokus ģimenei, apsolīju, ka sameklēšu šo grāmatu lietuviski, lai arī viņi var izlasīt. Velti esmu gājusi šai grāmatai garām neskaitāmas reizes Lietuvas grāmatnīcās. Velti.

 

Mazā Bete mani izklaidēja un sajūsmināja ar savu neviltoto bērnišķīgumu, gribasspēku un prāthumoru. Tik elementāri, bet tajā pat laikā no sākuma līdz beigām jūsmīgi. Lai arī grāmata paredzēta sākumskolēniem, no 7-9 gadu vecuma, to izbaudīs gan mazāki stāstus klausīties kāri rakari, gan pieauguši bērni, kuri grib atpūtināt prātus no sarežģītiem ikdienas jautājumiem. 

 

Ikviens no tēliem ir spilgts, mūsdienīgs un kolorīts. Patiesībā gribētos par Beti dzirdēt vēl kādu turpinājumu, jo Bete ir spilgta varone, kura apbur ar savu personību.

 

4.5zvaigznes

 

 

 

Tulkotāja: Dace Meiere

Izdevniecība: Jāņa Rozes apgāds

DSC_3858DSC_3858SK


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive