Etgars Kerets "Aizķeršanās galaktikas nomalē"

May 30, 2022  •  Leave a Comment

Etgars Kerets

"Aizķeršanās galaktikas nomalē" 2022

 

Etgar Keret
תקלה בקצה הגלקסיה"  2018 

DSC_3844DSC_3844SK

"Tā reāli bija ilgošanās. Ilgošanās pēc sievietes, kuru es īstenībā vispār nepazinu. Un tas bija satraucoši un reizē arī pazemojoši. Jo šī ilgošanās bija pierādījums, cik tukša ir mana dzīve." (158.lpp.)

 

Tā kā biju lasījusi jau izraēliešu rakstnieka Etgara Kereta izdoto darbu latviešu valodā "Autobusa šoferis, kas gribēja būt Dievs", bet līdz galam nesaslēdzos ar to, tad manī bija saprotama skepse pret jaunāko stāstu krājumu. Bet tad es izlasīju viņa pirmos divus stāstus. Bladāc- kā blieziens pa galvu. Lai atgūtos un to visu sagremotu vajag ievilkt elpu un paņemt pauzi. Iesākums vienkārši izšauj kā  no lielgabala un paņem pilnībā- ar savu skarbo tiešumu, melno humoru un reizē neparedzamību, kas visa krājuma garumā nebeidz pārsteigt ar savu netveramo līnijas un sižeta maiņu. Tam visam pa vidu neiztikt bez Izraēlas kultūras, paražu un vēstures fona, kas reizē smiešanos par sevi pārvērš traģisma farsā. 

 

Patiesa bauda lasītgradēžiem- no sākuma līdz beigām. Šis stāstu krājums ieguļās plauktā pie citiem, kurus es noteikti ieteikšu savai ģimenei un apkārtējiem, jo, lai arī es esmu stāstu cienītāja, reti kuri krājumi paliek manā "vērts lasīt" sadaļā. Tikai neatbildēts paliek jautājums, kas man liedza līdz galam pieķerties Kereta iepriekšējam stāstu krājumam. Tas lai paliek galaktikas nomales varā...

 

"Tas nenozīmē, ka viņa mani nemīlētu. Mīlēt var arī nesaprotot." (124.lpp.)

 

 

4 zvaigznes

 

 

 

 

DSC_3839DSC_3839SK

 

 

Tulkotāja: Māra Poļakova

Izdevniecība: Jāņa Rozes apgāds


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive
January February March April May June July August (1) September October November December
January February March April May June July August September October (1) November December
January (7) February (11) March April May June July August September October November December