Jennija Jēgerfelde "Mana kolosālā dzīve"

May 29, 2022  •  Leave a Comment

 Jennija Jēgerfelde

"Mana kolosālā dzīve" 2022

 

Jenny Jägerfeld
"Mitt storslagna liv" 2019

 

DSC_3615DSC_3615SK

 

"Ja mīli pats sevi uz visiem laikiem- tas ir sākums romānam mūža garumā!" (88.lpp.)

 

Kolosāla. Kolosāla savā vieglumā, vienlīdz žonglējot ar ikdienas dzīves skarbuma un gaisīga humora bumbiņām. Zviedru bērnu psiholoģe  Jennija Jēgerfelde nebaidās sava darba netīrās vīles griezt uz āru sabiedrības daļai, kurai gribas izlikties, ka problēmas ir kas mistiski izolēts, gluži kā sabojājusies ābola serde ārēji pievilcīgā auglī. Bet reizē visas problēmas, kas saistīts ar jauniešu un bērnu ikdienu, Jennija ietērpj dzirkstoši vieglā pašironijas mērcē, ne reizi vien liekot sasmaidīties skeptiskajam pieaugušajam. Vienu vārdu sakot- Jennija "Nailed it" - tas ir kas īpašs, ko tieši zviedri prot- spēlēties ar smagām tēmām, nepadarot tās par pataloģiski apmutējamiem gabaliem, kurus gribas pēc tam izgriezt no atmiņas, lai nenospiež prāta asinsriti.

 

Tā kā šī ir pirmā daļa no "Skärblackatrilogin" sērijas, ar  nepacietību gaidīšu turpinājumu latviešu valodā. Un neviltoti teikšu- man ir aizdomas, ka Jenninga ielauzīs latviešu lasītāju sirdis, ja vien izdevniecība turpinās tulkot viņas darbus. Sociālo problēmu apskats literatūrā no profesionāles skatu punkta ir tieši tas, kas nepieciešams jauniešu literatūrā. Ar jauniešu literatūru es domāju- reizē arī vecāku un skolotāju obligāto lasīšanas pieredzi- pavērties tajā slepenajā kambarī, kuru ik dienas mūsu bērni trauslajā pieaugšanas vecumā baidās rādīt.

 

"Reiz viņa teica, ka pasaulē ir tikai viena, kas ir sliktāka par to, ka cilvēki par kādu runā, proti, ja viņi par to vispār nerunā." (22.lpp.)

 

Jennija Jēgerfelde mani saraudināja ar "Stendapa karalieni"- tā vien gribējās saukt- bravo, bravo- tas ir viedums prast tā runāt caur neveiklo tīneidžera muti, tāpēc gandrīz vai nespēju noticēt, ka tieši pēc gada iznāk vēl viens šīs autores darbs. Ar pietāti ķēros klāt- latiņa galu galā uzstādīta pietiekami augsta, bet hei, šis nav pakaļdarinājums, lai meklētu pieturas punktus veiksmīgajiem citiem darbiem, bet tajā pat laikā paturot visas augstās kvalitātes zīmes, kas ļauj arī šo darbu lasīt ar neviltotu prieku un ne mirkli nevilties. Lieliski!

 

Iesaku!

 

4+ zvaigznes

 

 

Tulkotāja: Vizma Zaķe

Izdevniecība: Latvijas mediji

DSC_3621DSC_3621SK
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive