Kimberly Brubaker Bradley "Fighting Words"

June 07, 2022  •  Leave a Comment

Kimberly Brubaker Bradley

 "Fighting Words" 2020

DSC_4289DSC_4289SK

Della un Suki ir māsas, kuras nonākušas audžuģimenē. Viņu no narkotikām atkarīgā mamma atrodas tālu prom cietumā, jo uzspridzinājusi kāda hoteļa istabiņu. Nemaz nerunājot par to, ka visu savu dzīvi viņas nav jutušas mīlestību vai rūpes no pieaugušajiem. Vecākā māsa Suki, kura vienmēr rūpējusies par mazo māsu, patiesībā nemaz tik stipra nav. Viņas noslēgšanās, murgi naktīs slēpj smacējošu noslēpumu, ar kuru viņa pati nemaz netiek galā..

 

Šī ir jauniešu grāmata par traumu, seksuālo vardarbību un dziedināšanos. Šķiet, šī ir pirmā grāmata, kur par seksuālo vardarbību tieši runāts bērniem saprotamā tekstā, pieminot,ka neviens nav tiesīgs aiztikt kāda ķermeni, lai arī kādi pieskārieni vai izspēlēti neveikli joki skolā tie nebūtu. Smeldzīgs stāsts par māsu saikni un piespiedu pieaugšanu, neizbaudot bērnību, kāda lielai daļai ir pašsaprotama. Pats skarbākais laikam ir tas, ka arī pati autore ir bērnībā cietusi no seksuālas vardarbības, līdz ar to viņai tas ir personisks stāsts, kurš prasīja lielu uzdrošināšanos, bet kā autore saka- par to ir jārunā, par to nedrīkst klusēt, jo tā nav jānotiek. Bet, lai nebaida grāmatas tēma, tā tomēr ir bērnu/jauniešu literatūra un tajā ir daudz bērnu pasaules, savas vietas un draudzības atrašanas, skolas, tajā pat laikā atspoguļojot ASV realitāti, kurā daudzi vecāki zaudē saikni ar realitāti, iegrimstot narkotiku pasaulē.

 

Tāpat arī jāuzteic grāmatas vāks, kurš spēlējas ar siluetiem, krāsām un tēliem, radot klusējošo, bet varen spēcīgo vēstījumu.
"Fighting words" ir saņēmusi daudz apbalvojumu, bet nevar nepieminēt arī citas autores grāmatas, ar kurām viņa ieguvusi atpazīstamību. "The War That Saved My Life" un "The War I Finally Won"- šī grāmatu sērija ir manā izlasāmo sarakstā un augstu, jo augstu novērtētas. 

 

4 zvaigznes

 

DSC_4292DSC_4292SK


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive