Romy Hausmann "Dear Child"

June 05, 2022  •  Leave a Comment

Romy Hausmann

"Dear Child" 2019

 

DSC_4278DSC_4278SK

Klaustrofobiski, tumšās dzīlēs ievelkoši un smacējoši bailīgi. Trilleris, kuru ieteikusi Alice Feeney (autori, kuri paši māk savērpt samežģīti lieliskus spriedzes darbus, savos ieteikumos tiek īpaši ņemti vērā), tāpēc nebija iespējams paiet garām šim darbam. Piedevām Romy Hausmann ir vāciete, tas vien, ka viņa ir izpelnījusies apskaužamas atsauksmes no lielmeistariem angļu mēlē, jau vien ir apsveicami. Un te man jāpiekrīt katram slavas un kritikas vārdam- šis trilleris vienkārši nevar atstāt vienaldzīgu, jautājums, vai tev nebūs bail šķirt nākamo lapu, lai uzzinātu, kas īsti šeit notiek. Un what the heck- saprast šo notikumu gaitu nav nemaz tik vienkārši, jo autore neko neatklāj uzreiz, tikai, gluži kā pielabinot meža zvēru, iebaro pa mazām porcijām jaunu puzles gabaliņu, visu padarot vēl sarežģītāku kā sākumā likās. Un, lai arī prāta mežģi dažkārt izbojā grāmatu vieglumu, trilleriem tā ir kā īpašā sastāvdaļa, lai padarītu lasīto par baudāmo. 

 

Bēgot no ieslodzījuma meža nekurienē, Lenu notriec auto un kopā ar meitu viņa nonāk slimnīcā. Taču, kad atpazīt savu 13 gadus pazudušo meitu ierodas vecāki, viņi apgalvo, ka tā nemaz nav viņu Lena. Savukārt mazā meitene Hanna, kura nekad savos 13 gados nav bijusi ārpus meža mājas, izturas tik mierīgi un pārliecinoši, it kā viņa būtu augusi normālos apstākļos. Kas ir cietusī sieviete? Un, kur ir Lena?

 

Šajā trillerī, kas savā ziņā būtu salīdzināms ar lielisko grāmatu "Istaba", ir vairāki šausminoši un nervus kutinoši momenti. Mēs visi dievinām mīlīgus bērnus reklāmās, bet tiklīdz šos mīlīgos bērnus ievieto šausmu filmās, nekas nevar būt šausminošāks. Tāpēc mīlīgās, bet nudien savādās meitenītes Hannas tēls ir īpaši baismīgs. Arvien vairāk lasot, arī pats izglābušās sievietes tēls šķiet aizdomu pilns. Katrā ziņā, šis ir trilleris, no kura nevarēs atrauties.

Fakts par nolaupīšanu, seksuālu paverdzināšanu un ieslodzīšanu vietā bez saules gaismas, jau pats par sevi ir tik šausminošs, ka trūkst elpas. Ja vien tas būtu tikai izdomājums. Austrijā ir bijis skandalozs notikums (Fritzl case) , kad atklāja gadiem ieslodzījumā turētās meitenes stāsts, kuru seksuāli paverdzināja un lika dzemdēt bērnus pašas tēvs. Pat Vikipēdijā ir saraksts ar ilgstoši ieslodzījumā turētiem bērniem... Ilgākais no tiem- 29 gadi nebrīvē.(https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_child_abuse_cases_featuring_long-term_detention )

 

Nevaru apgalvot, ka nobeigums ir superveiksmīgs, bet tās ir tikai nianses, pie kurām gribētos piekasīties. Tā kā tas ir debijas trilleris, gribas iekliegties- nu kā, nu kā tie debitanti spēj iznest kaut ko šādu pirmajā piegājienā. Katrā ziņā- šis ir trilleris, kurš neatstās vienaldzīgu, ievilks līdzi tumsā un liks bailēs trīcēt sirdij. Tieši ideāls priekš psiholoģiskā trillera.

 

 

4 zvaigznes
 

DSC_4285DSC_4285SK


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive