Lelde Kovaļova "Tvitera tiesa"

June 23, 2022  •  Leave a Comment

Lelde Kovaļova

"Tvitera tiesa" 2022

DSC_4543DSC_4543SK

"Tvitera tiesai nevajag patiesību,  bet vajag vainīgo.." (271.lpp.)

 

 

Leldei tas ir atkal izdevies- radīt patiesi ievelkošu un aizraujošu lasāmvielu- trilleri, kuru tā vien gribas pabeigt vienā elpas vilcienā, lai beidzot uzzinātu, kas patiešām ir noticis. Tieši tā es arī darīju- izlasīju "Tvitera tiesu" vienā piegājienā, nespējot atstāt pēdējās nodaļas uz citu dienu. Lelde Kovaļova ir sekojusi jaunākajam trilleru stilam- nodaļas ir veidotas īsas, lai lasītājs no ""izlasīšu vēl šo īso nodaļu" attaptos jau grāmatas pusē, tādejādi izmetot āķi ar kārtējo pārsteidzošo atklājumu.

 

"Tvitera tiesa" runā par mūsdienu sabiedrībai tik aktuālo tēmu- interneta ietekmi un varu, kas bieži vien balstoties uz nepatiesām ziņām spēj sagraut nevainīgu cilvēku dzīvi. Te var runāt gan par interneta portāliem, kas ar kliedzošām, nepatiesi skandalozām ziņām pievilina patērētājus tikai mantkārīgos nolūkos, gan parasto sabiedrības locekli, kurš, slēpjoties aiz interneta segvārda, uzdrošinās izteikt viedokli, kādu dzīvē nekad neteiktu.

Cik tālu var iet persona, lai iegūtu popularitāti internetā!? Katrā ziņā grāmata liek daudz domāt par iemesliem, rīcībām un sekām, kāpēc cilvēki internetu izmanto kā postošu rīku. 

 

Ādamsonu ģimene dodas atvaļinājumā uz mazpilsētu, pa ceļam piestājot nomales benzīntankā. Kad ģimenes pusaudze Rasa neatnāk no tualetes, vecāki dodas viņu meklēt un atrod viņu puskailu un piekautu. Rasa raudot atzīstas, ka ir tikusi izvarota, piedevām viņas varmāka ir neviens cits kā slavenais aktieris Ričards Dāvidsons. Kamēr policija tikai vēl nopratina iesaistītos, interneta mediji pārtvēruši karsto ziņu un nevairās apsūdzēt aktieri noziegumā, arī ikvienam tvitera lietotājam ir jau savs viedoklis, kas ir noticis un ko tiesāt. Bet, kas patiesībā notika dažās minūtēs degvieles uzpildes stacijā?!

 

Lelde Kovaļova ir iemantojusi vietu latviešu trilleru rakstnieku augšgalā- ļaujot lasītājam izbaudīt trillera sniegto vērtību- tikt izklaidētam, reizē minēt mīklās, tajā pat laikā parūpējoties par negaidītiem virzieniem.

 

4 zvaigznes

 

 

Izdevniecība: Latvijas Mediji

DSC_4552DSC_4552SK


 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive