Svetlana Amberga "Versija: tēvi"

June 01, 2022  •  Leave a Comment

Svetlana Amberga

"Versija: tēvi" 2019

DSC_4258DSC_4258SK

Likās- pavisam nesen ziedoju Svetlanas Ambergas ārstniecības izdevumiem, bet tad sociālajos tīklos parādījās paziņojums par viņas bērēm. Lai arī Svetlanu nepazinu, jāatzīst tikai atsaucoties uz aicinājumu ziedot vēža ārstēšanai, uzzināju arī par viņas debijas romānu, mani satrauca jaunās sievietes aiziešana, jo viņa ir mana vienaudze. Solījumu izlasīt viņas grāmatu nebiju izpildījusi, bet aiziešana mudināja apzināties, ka "kaut kad vēlāk" dažkārt nekad nepienāk. Tāpēc ķēros klāt Svetlanas kibertrillerim "Versija: tēvi" ar savādu sajūtu pakrūtē...

 

Jaunais policists Kristofers, kurš nepatiesi apsūdzēts, iznācis brīvībā pret drošības naudu, nolemj atklāt, kurš ir mēģinājis viņu nomelnot un iznīcināt. Pavedienu tīkls aizved uz Londonu, kur viņš iepazīstas ar kiberdrošības uzņēmuma vadītāju Franki. Ar laiku atklājas, ka abu ģimenes vieno seni notikumi..

 

Šis nebūs trilleris, kurš tev liks kost lūpā un trīcēt no bailēm, lai uzzinātu, kas notiek tālāk. Kiberpasaulē slepkavo ar datu noplūdi un noslēpumu publiskošanu nevis asins izliešanu, bet tas nebūt nenozīmē, ka varēsi garlaikoties. Svetlana, kura pati strādājusi kiberdrošības jomā, zina drēbi no iekšpuses un talantīgi veidojusi stāstu, kas ieved virtuālajā pasaulē. Daudzi starptautiski termini un to skaidrojumi būs kā bonuss savu zināšanu caurumu lāpīšanā, iespējams, ka nākamreiz tiekoties ar kādu IT speciālistu varēsi paspīdēt ar slengvārdiem un savām zināšanām. 

Kā pretstats virtuālajai pasaulei, risinās galveno varoņu jūtu kosmoss, kas nekādi nespēj pareizi nolasīt viens otra pārraidītos signālus, tādejādi atšķaidot grāmatas sausi tehnisko pusi ar romantiskām epopejām.

Svetlana grāmatai ir piegājusi ar īpašu rūpību, teksts lasās raiti un priekš debijas romāna, šis ir ļoti labi. Iespējams, ka prasītos vairāk asuma, lai trilleris atpelnītu savu nosaukumu, bet katrā ziņā Svetlanai ir rakstnieces potencionāls, tāpēc apziņa, ka šis ir pirmais un pēdējais darbs, ir sirdi plosoša. Pati autore "Versija: tēvi" pabeidz atvērtu, tādejādi apliecinot, ka rakstīšanai nav ticis pielikts punkts. Arī kādā intervijā viņa apstiprina, ka top turpinājums..

 

 

3.7 zvaigznes

 

Izdevniecība: Latvijas mediji

 

DSC_4247DSC_4247SK
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive
January February March April May June July August (1) September October November December
January February March April May June July August September October (1) November December
January (7) February (11) March April May June July August September October November December