Karolīne Bernāra "Frīda Kālo Dzīves krāsas"

July 17, 2022  •  Leave a Comment

Karolīne Bernāra

"Frīda Kālo Dzīves krāsas" 2022

Caroline Bernard
Frida Kahlo und die Farben des Lebens 2019

DSC_5316DSC_5316SK

Frīda Kālo ir ikona, kura arvien savaldzina un iedvesmo daudzus, jo daudzus cilvēkus- ar savu krāšņo izskatu un personību, talantu un reizē uzdrošināšanos. Kā jebkuru slavenību, kura iegājusi vēsturē ar savu mākslu, pati Frīda ir apvīta ar leģendām, steriotipiem un maldiem, kuru katrs izdomā, peļ un reizē ceļ uz pjedestāla, taču līdz galam paliek noslēpums, kas patiešām ir bijusi Frīda.

Karolīne Bernāra, sajūsmināta par Frīdas personību, radījusi romānu, par pamatu ņemot visiem zināmos nozīmīgākos pieturas punktus meksikāņu gleznotājas dzīvē. Lai arī tajā ir pieminēti daudzi fakti no mākslinieces dzīves, tā tomēr nav biogrāfija, bet gan autores interpretācija un iztēle, kā tieši viss norisinājies Frīdas Kālo dzīvē. Līdz ar to ir grūti spriest, cik daudz no tā visa varētu būt patiesība- tieši dialogu un pārdomu ziņā. Tomēr var uztvert galveno domu, ko autore vēlas pavēstīt- ciešanas un dzīves spozme ir bijusi arvien līdzās, uzsverot, cik liela nozīmē ir bijusi viņas dzīvē gleznotājam Djego Riveram. Jāteic gan, ka autores skatījumā pāra trauksmaini sarežģītās un reizē toksiskās attiecības tiek idealizētas, grūti pieņemt, ka meksikāņu asinis tik ausgtmanīgi izpeld starp krāpšanas atzariem. Tāda iznīcinoša mīlestība, kurā viens bez otra nevar un reizē viens otru sāpina. Bet tā kā es neesmu lasījusi iepriekš neko no Frīdas biogrāfijas, mani varētu arī viegli apmānīt ar romantisma ēdienkarti (gandrīz un tomēr nē). 

 

Romantiksi smeldzīgs romāns par fascinējošo meksikāņu gleznotāju Frīdu Kālo, kuras talantīgajā dzīvē reizē ar spožumu ir nācies saskarties ar tikpat daudz pārbaudījumiem, ciešanām un zaudējumiem.

 

3.5 zvaigznes

 

Tulkotāja: Aija Jakoviča

Izdevniecība: Latvijas Mediji
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive