Alekss Maklīdess "Jaunavas"

August 16, 2022  •  Leave a Comment

Alekss Maklīdess

"Jaunavas" 2022

 

Alex Michaelides
"The Maidens" 2021

 

DSC_6483DSC_6483SK

Tāpat kā sportistiem, kuri ieguvuši zelta medaļas olimpiādē, tāpat arī autoriem, kuru debijas romāns sasniedzis pasaules slavu, katrs nākamais darbs ir kā slogs. "Klusējošās pacientes" romāna panākumi ( vietnē goodreads no vairāk kā miljons! vērtējumu vidējais ir 4,16) Aleksam Maklīdesam no vienas puses pavēra panākumu horizontu, no otras puses uzlika smagu nastu rakstot nākamo romānu. Tik lielas cerības un gaidas. 

Ja neesi trilleru fanāts, kas aprij jebkuru jaunāko hitu, tev neliks vilties arī "Jaunavas"- prasmīgi savērptais sižets neļaus atrauties no grāmatas, lai uzzinātu atrisinājumu. Arī es grāmatu izrāvu burtiski vienā piegājienā, neskatoties uz to, ka pusē pār mani nāca apskaidrība, kurš ir vainīgais. Ja esi lasījis debijas grāmatu "Klusējošā paciente", tad zini pēc kādiem paņēmieniem strādā autors, līdz ar to slepkavu izskaitļot nemaz nav tik grūti. Vienīgais, ko es negaidīju, ka autors būs pārņemts ar vēl papildus trakām idejām, iespējams, lai lasītāju pārsteigtu vēl vairāk. 

 

"Jaunavās" ir laba deva trillera, papildināta ar grieķu mītiem. Ja tas viss vēl tiek satilpināts studentu pilsētā Kembridžā, tad atmosfēra ir jau radīta lieliska. Un tomēr, tik daudzos elementos man nācās vilties, jo līdz galam nespēju noticēt  varoņiem. (SPOILER ALERT! Gribas pajautāt kādam terapeitam, vai tā tiešām profesijā notiek. Arī galvenā varone man likā ļoti neprofesionāla. Nerunāsim par to, ka izmeklētāji šajā darbā ir totāli lūzeri, un, kā tieši izņemti pierādījumi var tikt vēlāk izmantoti tiesas sēdē?! Nozieguma vietā tiek pielaistas nepiederošas personas- tikai lai paskatītos (persona, kas vispār nav gatava ieraudzīt līķi)?! Vai nu autors diskreditē policijas darbu, vai man šis romāns jāuztver par fantāzijas darbu.) Piedevām vēl tik klasiskas scēnas, kas ir bezmaz jebkurā spriedzes filmā likās- hei- šo mēs jau labi zinām. (SPOILER ALERT- kāpšanās atpakaļ un uzkāpšana uz zara- tevi izdzird un pieķer- WHAAAT?!)

Problēma visā ir tanī, ka mēs uzreiz kritiskāk vērtējam autoru, kurš mūs iepriekš ir pārsteidzis, jo, ja jāsalīdzina ar jebkuru viduvēju trillerromānu, šis jums neliks vilties. Bet ņemot vērā, cik ļoti es biju pielipusi "Klusējošai pacientei", katru nākamo lappusi lasot ar paātrinātu pulsu, "Jaunavas" man likās kā solis atpakaļ autora meistarībā. 

 

Visa kopumā- labs trilleris ar negaidītiem pagriezieniem, bet līdz "Klusējošās pacientes" slavas auriem vēl krietni tālu. Jebkurā gadījumā, gaidīšu autora nākamo darbu.

 

3.7 zvaigznes

 

 

 

Tulkotāja: Maija Opse

Izdevniecība: Zvaigzne ABC

DSC_6500DSC_6500SK


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive