Aivars Neibarts Gundega Muzikante "Ņaudiena.rrr"

January 29, 2023  •  Leave a Comment

Aivars Neibarts Gundega Muzikante

"Ņaudiena.rrr" 2022

 

DSC_0625DSC_0625SK

 

Šajā draiski dzīvnieciskajā dzejas krājumā, kur draiskojas ne tikai ilustrācijas, bet arī vārdi, Gundega Muzikante ir radījusi fantastisku darbu. Rullējot, plēšot, griežot, līmējot, ilustrējot, fotografējot, saspraužot, krāsojot, izgriežot, labojot, rakstot, integrējot, sasienot un pat izšujot! Es aiz sajūsmas noelšos, cik skaisti māksliniece ir sapludinājusi reāli taustāmo ar zīmēto, galu galā radot vairākdimensiju ilustrācijas, kurām tā vien gribas pieskarties, aptaustīt un nobraucīt.

Gundega Muzikante nevis veido atsevišķu vizuālo valodu, bet sapludina tekstu savos mākslas darbos, izmantojot dažādas tehnikas, ļaujoties absolūtam ideju okeānam, niansēti piepildot ikvienu lappuses stūrīti, ļaujot lasītājam iztēloties, ka grāmata nav statiski pabeigta, tajā joprojām norisinās aktīva darbība. Un kā pārsteigums- centrālais tēls dzejoļu autors Aivars Neibarts ar savu izteiksmīgo un raksturojošo sirmo bārdu ir aktīvs personāžs cauri grāmatas vēstījumam. 

 

Aivaram Neibartam patīk rotaļāties ar vārdiem, izmantojot gan apvidvārdus, gan veidojot savas variācijas.  Iraid, jemju, sune, visapkārtup, bezsunība- tie ir tikai daži no piemēriem, kur autors spēlējas un draiskulībā iesaista arī lasītāju. Dzējoļu varoņi ir dažnedažādākās radībiņas mums apkārt. Izņemot nojaušamo tituldzejoļa Ņaudiena īpašnieku, šajos dzejoļus sastopamies arī ar šuneļiem, sfinksu, vārnām, bitēm un citiem.

 

"Ņaudiena.rrr" savu ceļu pie lasītājiem mērojusi 20 gadus, kad, to pamanot aizsaulē aizgājušā Ņurbuļa atvilknē atradusi viņa dzīvesbiedre Sarmīte.

 

 

Gundegas Muzikantes mākslinieciskais risinājums ir pelnījis kādu nomināciju bērnu literatūrā.

 

 

Sastādījusi: Sarmīte Neibarte

Izdevniecība: Latvijas Mediji
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive