Aivars Neibarts "Rūķības"

January 08, 2023  •  Leave a Comment

 

Aivars Neibarts

"Rūķības" 2022
 

 

"Savāca rūķītis

pilnus maisus

pieneņpūku,

labi sasaldēja kā saldējumu

un tos augstu gaisos nesa.." (27.lpp.)

 

DSC_0314DSC_0314SK

 

Raksturojot Aivara Neibarta dzejoļu un pasaku grāmatu "Rūķības", prātā nāk divi atslēgas vārdi- labsirdība un dabas mīlestība. Neibarta rūķīši ir mazi labdari, kas rada, veido, sagatavo, māca un vienu vārdu sakot dara labus un sirsnīgus darbus, tajā pat laikā mijiedarbojoties ar dabu, novērtējot katru niecīgāko radībiņu, cienot un sargājot. Un reizē šī rūķīgā grāmata, kas pie mums mājās ienāca kā Ziemassvētku dāvana, ir krāsaini rudenīga. Tas gan nemaina lietas būtību, jo bērnu grāmatas dzīvo pašas savu dzīvi ārpus visiem gadalaikiem. 

 

Rūķi Signes Ērmanes ilustrācijās iegūst dzīvību, no ikvienas izstarojot prieku, aizrautību un maģiskumu, saglabājot pasakas elementu cauri visai grāmatai. Rūķi palīdz gan iedegties zvaigznei, gan rīkot dziesmu svētkus, gan izglābt Rīgu, gan pagatavot sniegu, tajā pat laikā neaizmirstot mācīties skolā un cīkstēties ar pūķi.

 

Acīgākie lasītāji pamanīs, ka ievada ilustrācijā sēž pats autors Aivars Neibarts (Ņurbulis) (1939-2001), kurš gluži kā meža rūķis, prata draudzēties un pulcināt ap sevi mazos rūķēnus. 

 

Ilustrācijas: Signe Ērmane

Izdevniecība: Baltais valis


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive