Džoana Keniga "Muzikālais mazulis"

January 06, 2023  •  Leave a Comment

Džoana Keniga

"Muzikālais mazulis" 2022

 

DSC_9491DSC_9491SK

"Arvien lielāku popularitāti gūst ideja par iztēles pilnvērtīgu attīstīšanu, un pedagogi sāk atzīt, ka ar augsto tehnoloģiju prasmju sacensību nepietiek un ka iztēle, pārliecība, sociālās prasmes un labsajūta būs galvenās atslēgas panākumu gūšanai dzīvē,"

 

Šūpuļdziesmās ierakstītais sentēvu zināšanu kods kā stafetes kociņš tiek nodots no paaudzes paaudzē. Neskatoties uz valstu un valodas robežām, šis vecāku mīlestības simbols visās tautās tiek dabiski turpināts. Jau mammas vēderā mazulis dzird mammas sirdspukstus, vēdera burbuļošanu un virbācijas, kas savā veidā ir pirmā iepazīšanās ar mūziku, tāpat arī pirmās lalināšanas skaņas  ir pirmie soļi uz aizraujošo mūzikas pasauli. Kā šo pasauli ļaut iepzīt mazulim, palīdzēt attīstīt un praktizēt ikdienā, palīdzēs mūzikas pedagoģe un pētniece Džoana Keninga. Lai nemulsina vārds "mazulis"- šī grāmata ir paredzēta no bērna piedzimšanas līdz pat sešu gadu vecumam, bet iekļautā informācija, komunikācijas prasmes attīstīšana un dziesmu notis ir iespējams izmantot jebkurā vecumā, pat, ja bērns ir izaudzis no šķietamās mērķauditorijas. Un, nē, tev nav nepieciešama muzikālā izglītība, skaista balss vai prasme spēlēt kādu mūzikas instrumentu. Kopā ar grāmatu "Muzikālais mazulis", tu soli pa solim varēsi uzzināt, kā izmantot mūzikas valodu, lai attīstītu un nostiprinātu bērna prasmes un sapratni par pasauli.

 

Autore ar piemēru palīdzību izskaidro, kā ieviest mūziku sadzīvē un pirsmskolas nodarbībās, lai attīstītu ne tikai ritma izjūtu, sapratni par mūziku, improvizācijas iespējām, dziesmu spēku, bet arī ļauj nostiprināt bērna komunikācijas prasmes, pārliecību par sevi un prāta attīstību. 

 

Grāmatā iekļauti arī QR kodi, kurus var noskanēt audio failus, padarot grāmatu interaktīvu un mazajiem tehnoloģiju bērniem daudz saistošāku. Pielikumā ir pieejamas notis vairākām dziesmām, ar kurām praktiski papildināt savas muzikālās zināšanas, gan dziedot, gan spēlējot. Tāpat arī nobeigumā autore ir norādījusi plašu avotu skaitu, kas ne tikai apliecina teorijas padziļināto pētījumu un zinātnisko pamatojumu, kas iegūts 30 gadu darba pieredzē, bet arī sniedz ieskatu resursos, ko izmantot pedogoģiskajā darbā. 

 

 

Grāmata, kas pedagogiem, vecākiem vai aprūpētājiem palīdzēs attīstīt mazuļa intelektuālās, lingvistiskās, emocionālās, muzikālās un fiziskās prasmes caur mūziku.

 

Tulkotāja: Māra Ulme

Izdevniecība: Latvijas mediji
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive