Catriona Ward "The Last House on Needless Street"

January 16, 2023  •  Leave a Comment

Catriona Ward

"The Last House on Needless Street" 2021

DSC_0379DSC_0379SK

Neparasts, samezglots un tumšs šaumu trilleris. Lai arī Katrionas romānu mēģina ievietot šausmu žanrā, jo vairāk lasi, jo vairāk gribas to nosaukt par anti-šausmeni, jo tajā ir vairāk sakarību, saistību un šausminošas patiesības nekā gribētos atzīt.

Man ļoti, ļoti interesē, kā šo romānu vērtē praktizējošs terapeits. Vairāk gan neko nevēlos filozofēt, jo tik daudz, daudz ko varu nejauši atklāt un noslēpums atšķetināsies kā omes salupušās bombongas stikla traukā. 

 

Tā kā "The Last House on Needless Street" nav standarta trilleris, kurš lasās raiti, iespējams, ka būs nepieciešama lielāka piepūle izsekot haotiskajai varoņu rīcībai un vēstījumam, pieiet tekstam skluporozi, lai nepalaistu garām pat niecīgāko detaļu. Stāstā pilnīgi katram elementam ir svarīga nozīmē, it īpaši autores pēcvārdam, ko viņa stingri piesaka lasīt tikai pēc romāna izlasīšanas. Un tikai tad viss saliekas kopā tik skaidri un reizē šausminoši reālistiski, ka atliek vien nopūsties un gandrīz vai sākt lasīt visu no sākuma, lai tekstam būtu pilnīgai cita nozīme. Lieliska tēma, spožs piegājiens literārajai struktūrai, sarežģītībai un oriģinalitātei. Iespējams, kādam būs problēmas ielasīties vai noturēt uzmanību, bet, jo vairāk es lasīju, jo vairāk pārliecinājos, cik sarežģīti ģeniāls ir autores vēstījums. 

 

Pirms vienpadsmit gadiem ģimenes atpūtas braucienā pie ezera pazudusi 6gadīgā meitenīte. Māsa, nespējot tikt galā ar zaudējumu, turpina meklēt vainīgo un ir pārliecināta, ka milzīgais Teodors, kurš dzīvo vientuļu dzīvi mājā ielas galā blakus mežam, ir iesaistīts traģiskajā pazušanā. Tikmēr Teds, laikā, kad nepiedzeras bārā, pavada laiku ar savu kaķi un atsevišķus brīžus ar savu nepaklausīgo meitu. Bet, vai tiešām meitene, kurai atļauts pavadīt laiku tikai mājas sienās, ir biedējošā milža Teda meita?

 

Iesaku visiem, kas alkst pēc kā oriģināla, šausminoša un reizē psiholoģiski izzinoša. Bet galīgi nevajag baidīties no vārda šausmas- vai tad ikvienā no mums nav apslēpts tumšums, kas raugās, kad pienāks īstais laiks līst laukā?

 

Grāmata, kas ir jāizlasa līdz pašai pēdējai lappusei, lai varētu izteikt savu viedokli. Pamešana pusratā šoreiz nestrādās.

 

4 zvaigznes no manis. Paldies!

 

Ps. Pirmo reizi lasīju trilleri, kurā viens no varoņiem ir kaķis! Pastāstiet man ko vēl par neparastumu!
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive