Halina Vdovičenko "36 un 6 kaķi"

January 03, 2023  •  Leave a Comment

Halina Vdovičenko

"36 un 6 kaķi"

"36 un 6 kaķi detektīvi" 2022

 

 

Halyna Vdovychenko

"36 i 6 kotiv detektiv" 2022

DSC_0286DSC_0286SK

 

 

"Intuīcija man čukst priekšā, ka sākas jauns kaķu stāsts. Es to jūtu no ūsu galiņiem līdz pat astei. Zvēru pie savas komentētāja mēles. Lai man rejas uznāk, ja tā nav." (5.lpp.)

Ūsainais stāsts par 36 klaiņojošiem pagraba kaķiem un 6 kaķēniem savaldzināja kaķmīļu sirdis, tāpēc ukraiņu autore Halina Vdovičenko un māksliniece Natalka Hajda radījusi murrainu turpinājumu. Tajā 42 astainie, kuri iepriekšējā grāmatā "36 un 6 kaķi" apmetušies uz dzīvi pie Krepa kundzes un viņas krustdēla Stasa, iejūtas detektīvu lomā, kad atklājas, kad no nosvilušās kafejnīcas sienas pazuduši astoņi mākslas darbi, ko kaķi uzšvīkājuši uz liepu dēlīšiem (švīkogrāfijas stilā). Ja vienam šī noslēpumainā mīkla var šķist par piņķerīgu, tad saliekot kopā vairākus desmitus murrājošus kustonīšus, un papildus lūdzot palīdzību pilsētas suņiem, ātri vien var atklāt vienu pavedienu pēc otra. 

 

Ja sākumā liekas, ka autore ir uzlikusi sev sarežģītu uzdevumu, ņemot nevis vienu bet 42 varoņus šai bērnu grāmatai, tad ātri vien atklājas, ka katram no tiem autore pieet ar izdomu- radot dažādas četrkājaino personības un raksturus, pamatojoties uz pūkainīšu izskatu. Ar vienu izņēmienu- bezspalvaino sfinksu, kurai stāstā ir baroneses cienīgs tituls. Lasītājs ar aizrautību var pētīt niansētās ilustrācijas, kas padara kaķus spilgtus un košus, īpaši uzsverot katram raksturīgās īpašības un kaķisko pārliecību. Šajā grāmatā visa dzīvā radība prot runāt un lieliski saprotas ar cilvēkiem. Arī kaķu vārdiem stāstā ir eleganti humoristisks piegājiens- Sardēls, Desiņš, la Cīss- ja esi kaķa vārda meklējumos, šis izdevums noteikti var norādīt virzienu, kā humoristiski nodēvēt savu mīluli. 

 

Krāsains, draiskulīgs un ļoti kaķisks stāsts, kurā galvenais varonis ir kaķis reizes 42. Kad cilvēks sastopas ar murrājošo radību, pazūd izveidotie aizsargmūri un rodas draudzība, kurā ir daudz sirsnības un rūpes. Murr..

 

"36 un 6 kaķi detektīvi" var lasīt kā atsevišķu stāstu, un tomēr ieteiktu izlasīt vispirms "36 un 6 kaķi", kurā autore iepazīstina ar katru varoni un pastāsta, kā kaķi nonākuši līdz kafejnīcai. Ja nu gadījumā detektīvstāstu tomēr lasi pirmo, autore grāmatas beigās ietvērusi mazu fragmentu no "36 un 6 kaķi".

 

 

Tulkotājs: Māris Salējs

Izdevniecība: Latvijas Mediji
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive