Evelina Dacjūte, Agne Nananai "Ērkulis"

October 16, 2023  •  Leave a Comment

Evelina Dacjūte, Agne Nananai

"Ērkulis" 2023

 

Evelina Daciūtė, Agnė Nananai 

"Ševeliūra" 2022

AAA_6949AAA_6949SK

 

Dažkārt ilustrācijas vienkārši noslauka tevi no kājām garšļaukus, savaldzina kā rozā peoniju mākonis vai sajūsmina kā pirmās meža zemenītes izcirtumā. Un tad.. Tad stāstam pat nav nozīmes. "Ērkulī" tās ir tik kolorītas, humoristiskas, rotaļīgas, skruļļaini ruļļainas, mākslinieciski haotiskas un labsirdīgi ironiskas, ka nav iespējms atrauties no lappusēm.

Alise Buklē nolemj savu četrkājaino sirdsdraugu Barbarisu aizvest pie friziera, lai vasaras tveicē atbrīvotos no piņķerīgajām krēpēm. Bet Barbarisam ir savi plāni, un tajos neietilpst apcirpšana, lai arī cik smalka un apbalvojumiem bagāta nebūtu frizētava. Saprotot, ka nekāda pielabināšana un piekukuļošana šeit nelīdzēs- Alise nolemj rādīt piemēru. Un suņu friziera krēslā sēžas pati.

 

"Ērkulis" arvien apliecina, ka labākā mācība ir piemērs, un labākā draudzība ir tāda, kurā mēs spējam iejusties otra ādā, pat, ja dažkārt nepieciešams ziedoties draudzības vārdā. 

 

Agnes Nananas ilustrācijas piepilda grāmatu ar mutuļojošu kustību, pozitīvu enerģiju un simbolisku mīlestību, kuru vislabāk sapratīs mājdzīvnieku mīļotāji. 

 

 

Tulkotāja: Dace Meiere

Izdevniecība: Jānis Roze
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive