Inguna Ula Cepīte, Agne Nananai "Vēders un Galva"

October 16, 2023  •  Leave a Comment

Inguna Ula Cepīte, Agne Nananai

"Vēders un Galva" 2023

AAA_6934AAA_6934SK

Kādā vasaras dienā netālu no saldējumu kioska satiekas Vēders un Galva, un abi nolemj dienu pavadīt kopā. Viens, kurš dienas pavada starp kastroļiem un pannām, domājot vienīgi par ēdienu vēdera tiesai, otra, kuras galva pilna ar valodām, domām, grāmatu tekstiem, informāciju un spriedelējumiem- grūti būtu atrast vēl dažādākas personības. Katrs ar savu taisnību un pārliecību, bet kopīgu mērķi- nonākt līdz jūrai. Jūra ir plaša un varena, tāpat kā apziņa, ka arī vispretējākie varoņi spēj atrast kopīgu valodu un viens otru papildināt. 

 

Šī ir bērnu grāmata, kurā simbolisko un metaforisko vēstījumu spēs uztvert vislabāk pieaugušie. Cik gan dzīve būtu ideāla, ja Vēderi spētu sadraudzēties ar Galvām un pamanīt, cik pasaule ir plaša un skaista, ārpus savas rutīnas kastes. 

 

"Vēders un Galva" darbojas ne tikai divi dažādi personāži, bet tās radīšanā apvienojušās latviešu rakstniece Inguna Ula Cepīte un lietuviešu māksliniece Agne Nananai, kas ir lielisks pierādījums, ka mākslā ģeogrāfiskās robežas spēj vienot, nevis šķelt.  Nananai šis nav bijis viegls uzdevums- attainot konkrētas ķermeņa daļas kā galvenos varoņus, bet, manuprāt, viņai tas ir veiksmīgi izdevies. 

 

Izdevniecība: Pētergailis
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive