Nina de Gramonte "Agatas Kristi mistērija"

October 15, 2023  •  Leave a Comment

Nina de Gramonte

"Agatas Kristi mistērija" 2023
 

 

Nina de Gramont
"The Christie Affair" 2022

AAA_6979AAA_6979SK

Grāmata par Agatu Kristi, kurā Agatai ir otrā plāna loma? Vai tas vispār ir iespējams?! Agatai ir ne tikai pakārtota loma šajā izrādē, bet principā viņas vietā varēja būt jebkura reāla vai izdomāta slavenība. Kristi slava ir šeit ir tikai āķis, kas nodrošina kaislīgu kriminālromānu mistēriju mīļotāju fanu bāzi, kaut patiesībā šeit ir maz ne tikai no pašas Agatas radītajiem detektīvstāstiem, bet arī maza saistība ar reālo Kristi biogrāfiju.

1926.gadā Agata Kristi bija pazudusi 11 dienas bez vēsts. Grāmata ir autores versija par notikušo, mēģinot savīt vēsturiskus faktus ar savas grāmatas sižetu, fokusējoties uz Agatas vīra Ārčibalda mīļākās Nenas dramatisko stāstu (Īstajā dzīvē Nancy Neele). Kas īsti notika šajās 11 dienās, nav zināms. Lai arī reālajā dzīvē Agatas vīram bija mīļākā, ko viņš vēlāk arī apprecēja, autore Nenai piešķīrusi īru izcelsmi un daudz dramatiskākus notikumus par viņas dzīves epizodēm.

 

Mani pārsteidza fakts, ka Šerloha Holmsa radītājs sers Arturs Konans Doils ir bijis kaislīgs okultisma piekritējs, kurš laikā, kad pazuda Agata Kristi, piesaistīja ekstrasensa palīdzību. 

 

Stāsts ar mazliet naivu pieskaņu ir aizraujošs, attainojot tā laika sievietes bezspēcību un noniecinājumu tā laika katoliskajā Īrijā. Īpaši situācijās, kad neprecētas sievietes palika stāvoklī. 

 

Šī nav Agatas Kristi biogrāfija un tiem, kuri grib uzzināt vairāk par viņas personību, var būt vīlušies. Bet tie, kuri meklē romānā drāmu vairāk kā mistēriju, tiks apbalvoti ar dzīves nebeidzamajiem pārbaudījumiem, kas galvenajai varonei jāpiedzīvo. 

Visā visumā grāmata mani aizrāva, kaut izmestais Agatas Kristi āķis šķiet kā viltotas Birkin somiņas pirkums. Lai atšķirtu, kuras detaļas ir oriģinālas un, kuras autores radītas, nāksies vien pašam lasītājam ķerties klāt detektīvizmeklēšanas prasmēm un iejusties virtuālā internetaģenta ādā. 

 

 

3.8 zvaigznes

 

Tulkotāja: Ilona Ozoliņa- Čiu

Izdevniecība: Latvijas mediji


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive