Jana Egle "Latvju pacients"

October 30, 2023  •  Leave a Comment

Jana Egle

"Latvju pacients" 2023

AAA_7250AAA_7250SK

Kas ir tas, kas tik ļoti piesaista lasītājus pie Janas Egles stāstiem, liekot atgriezties atkal un atkal pie šajiem skaudrajiem, dzīves nobružāto ļaužu dzīvesstāstiem?!

Iespējams, tā ir Janas spēja ne tikai uzrakstīt latvisko kodu, bet arī to precīzi nolasīt- no redzētā, apslēptā, čukstos izteiktā. Kā kulinārijas veikalā uzlasot sīkākās drupačas pēc tam, kad mēs visi esam mielojušies ar otro dienu pastāvējušajām bulciņām. Neērtas tēmas, griezīgs dzīves skarbums, kas sajaucies ar skurbumu, netipisku varoņu šķērsgriezums un prasme materializēt skumji skarbo vārdos.

 

Ja reiz esi nobaudījis Janas Egles brūvēto stāstu dziru, tu paliec gluži vai atkarīgais, gaidot arvien jaunus un jaunus stāstus.

Vientulība, pamestība, skumjš izmisums, bailes un mīlestības tuvuma izsalkums caurvij "Latvju pacienta" lappuses, un tajā visā ir sajūta, ka var gluži pieskarties pašas autores sevis izlikšanā. It kā tikai nojauta, brīžiem maldīga, iespējami patiesa, bet sajūta, it kā tikusi nomesta virskārta, kas citos stāstos prasījusies izrakstīt smagumu no sevis laukā, un pienākusi pašas autores kārta atkailināties- pieklusinātāk un rāmāk, tajā pat laikā nepazaudējot talantīgo prasmi pārsteigt lasītāju ar meistarīgu rakstniecību.

 

Izdevniecība: Latvijas mediji
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive