Zane Nuts "Praktiskā kokvilna"

October 04, 2023  •  Leave a Comment

Zane Nuts

"Praktiskā kokvilna" 2023

AAA_6860AAA_6860SK

Down to the earth. (Piezemēts)

 

Grāmata, kuras burvība slēpjas vienkāršībā. Jā, iespējams tas nozīmē neveiklus mirkļus, nobružātu sarunvalodu, ikdienišķu nieku un atkailinātas dzīves neglītās puses, bet tieši šī vizuāli taustāmā daļa ļauj identificēties un prātā uzburt ainiņas, kas aprakstītas romānā.

 

“Prakstiskā kokvilna” ir kā ērti apņemošas bumbierenes-siltas, komfortablas, māju sajūtu dodošas un tajā pat laikā ikdienišķas. Pēc pilnmēness trakumiem, kuri vētraini bija ielauzušies arī manā galvā, šī grāmata bija kā atslābums-kas iepriecina, ieintriģē un liek pasmaidīt. Piedevām, ne mazāk svarīgi-cauri tekstam lauzās reālistisks latvietiskums, lai ko arī tas nenozīmētu.

 

Galvenās varones Ditas dzīve nav perfekta. Kuram gan tāda ir. Šķiršanās un bērna aizbildniecības dalīšana ar bijuši vīru, nenozīmē, ka jaunās sievietes (Par mani jaunākai sievietei nespēju piešķirt vecuma smaciņu) dzīvē nekārojas karstus piedzīvojumus, baudpilnas naktis un sarunu kompanjonu. Darbos aizņemtai sievietei, internets bieži vien ir vienīgā vieta, kur iepazīties. Bet, vai tur izdosies atrast kāroto?

 

Lasot visu laiku cerēju, ka romāns nevirzīsies tur, kur nojaušams. Es cerēju, ka Zane būs izlavierējusi no šīs neērtās situācijas, bet tomēr nē. Tāpēc beigas uztvēru kā Sivēns, kuram dāvinātais balons pārvērties par gumijas strēķīti. Lai arī dzīvē tā notiek, un notiek arī man apkārt, mani nepamet neērtības un neveiklības sajūta, kurā man grūti nošķirt reālo un romantisko līniju.

 

Bet visā visumā-šis ir lielisks romāns, kurā var just Zanes kā rakstnieces izaugsmi, spēju romantiski asprātīgi romānu nepadarīt pārcukurotu vai seklu. Man patika!

 

3.9 (Visā pārliecībā par 4⭐️, ja vien beigas nesašķebinātu labo noskaņu)
 

 

Izdevniecība: Latvijas mediji
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive