Agnese Vanaga, Anna Vaivare "Sirdslietas"

November 08, 2023  •  Leave a Comment

 

Agnese Vanaga, Anna Vaivare

"Sirdslietas" 2023
AAA_7299AAA_7299SK

"Kad beidzas paciešanās, tad sākas dusmošanās." 

Tās sirdis var būt gan sirsnīgas, gan sirdīgas, gan sirdspilnas, sirdsdibenīgas.

Ne velti mans profila nosaukums ir pielasīt sirdi- mēs to varam pielasīt ar dažnedažādāko literatūru, tai skaitā tādu, kas piepilda un arī sasilda. Agneses Vanagas un Annas Vaivares ar sirdsdomām, sirdsdrošību, sirdsdegsmi un sirdsgaišumu  radītā grāmata iepriecinās visa vecuma sirdis. Bet ne tikai iepriecinās. Liks paraudzīties uz dzīves sirdsgrūtībām, sirdsgraustiem un sirdsbailību. 

Pat, ja sākumā liekas, ka attēlstāsti izspēlē bērnudārzā veidotās bērnu attiecības, tad vēlāk saproti, ka mēs, pieaugušie nekur tālu neesam izauguši no šī bērnudārza līmeņa. Un turpinām berzēties, strīdēties, pierādīt savu taisnību, būt pārāki un emocionāli jebkur, kur vien mums jāiemācās draudzēties ar vēl kādu cilvēku (netici man, palasi twitteri). Bet ārpus visām bērnišķīgajām drāmām, mūsu sirdis grib būt vienkārši pieņemtas un samīļotas. 

Komiksā izmantotās dominējošās krāsas- sarkanrozā, dzeltenā un tirkīzzaļā paspilgtina komiksa dzirkstošo prieku, vasarīgo dzīves svinēšanu un humoristisko optimismu. 

Neskatoties uz kodolīgo tekstu un īsajiem stāstiņiem, nav iespējams nesmaidīt un brīžiem pat skaļi iesmieties, lasot grāmatu. Tik daudz patiesības šajā sirdskomiksā. 

 

Kaut mums katram izdotos atrast savu sirdsdraugu un klausīt savai sirdsbalsij un darboties savā sirdsdarbā, samīļot savu sirdscilvēku, tad mums nebūs vajadzības dzert sirdsdropes. 

 

4 zvaigznes

Izdevniecība: Liels un mazs


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive