Anna Sofija Žuano "Deja, mīla, Parīze"

November 14, 2023  •  Leave a Comment

Anna Sofija Žuano

"Deja, mīla, Parīze" 2023

 

Anne-Sophie Jouhanneau
"Kisses and Croissants" 2021

AAA_7185AAA_7185SK

"Jo kruasāni ir kā skūpsti. Nav iespējams tos līdz galam "nobaudīt", līdz esat skūpstījušies Parīzē." (186.lpp.)

 

Piedodiet manu angļu valodu, bet pēc romāna izlasīšanas man gribējās noelsties: "Aww, this is so sweet". Mana iekšējā romantiskā pusaudze, kas paslēpusies varen dziļi, tika palutināta ar rozā cukurvatīgu lasāmvielu, kas, atmetot visus "bet", bija vienkārši jauka un maiguma pilna.

Par spīti tam, ka sižets ir klišeju (Parīze=romantika+kruasāni), naivuma un paredzamības pilns, tas ļāva noticēt šai jaunības maksimālisma un pirmās mīlestības pasakai. Gribējās uz brīdi pievērt acis uz pieaugšanas sarežģījumiem, pasauli, kas nostājusies pret tevi, problēmām un centībai piederēt tam visam, kas ir otrā pusē sarežgītajai pusaudzībai. Un "Deja, mīla, Parīze" to paveica graciozā piruetē, ar franču akcentu un piemīlīguma grand prix balvu.

 

"Mīlestība šajā ziņā ir kā balets: lai būtu tā vērta, reizēm tai ir jāsāp. Izsmalcinātā veidā." (312.lpp.)

 

Septiņpadsmitgadīgā amerikāniete Mia ir ceļā uz savu sapni- būt profesionālai balerīnai, un dodas uz vasaras baleta programmu Parīzē. Šeit viņa sastopas ar milzīgu konkurenci, stingriem noteikumiem un citiem konkurētspējīgiem dejotājiem. Un, pašai negaidot, iemīlas Luijā, kurš ir gatavs ne tikai izrādīt viņai Francijas galvaspilsētu Vespas mugurā, bet arī doties apciemot neredzētu vectanti un atrast atbildes, kas sastītas ar Degā gleznām.

 

Saldi piemīlīgs pusaudžu romāns visām cerību, sapņu un romantikas pilnajām sirdīm, kam gribas pasapņot, uz mirkli pabūt visu mīlētāju pilsētā Parīzē un baudīt baleta un gleznu mākslu.

 

"Tev jācenšas sapni īstenot tik ilgi, cik vien vēlies, bet tev jāatļauj sev laika gaitā sapni nomainīt." (303.lpp.)
 

4 zvaigznes no pusaudža-sapņotāja

 

"..franču skūpsti Francijā garšo miljons reižu labāk." (186.lpp.)

 

 

Tulkotāja:   Krista Betija Samauska
Izdevniecība: Latvijas mediji


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive