Keterina Mihaļicina, Oksana Bula "Kas aug mežā"

November 25, 2023  •  Leave a Comment

Keterina Mihaļicina, Oksana Bula

"Kas aug mežā" 2023

 

Kateryna Mikhalitsyna ,  Oksana Bula
"Хто росте у лісі" 2019


AAA_7560AAA_7560SK

 

Ar Ukraiņu rakstnieces Katerinas Mihaļicinas un mākslinieces Oksanas Bulas grāmatu "Kas aug parkā" latviski iepazināmies pavisam nesen, tāpēc jo liels bija prieks, ka tik drīz un tieši rudenī iznāca arī otrā no trim grāmatām (ceru, ka arī "Kas aug dārzā" priecēs latviešu lasītājus).

Tieši košās, spilgtās un rudenīgās ilustrācijas vislabākajās rudens paletes noskaņās, bija tās, kas mani burtiski savaldzinājas šajā grāmatā. Sarkans/orananžs/dzeltens- tieši tādu zelta rudeni es mīlu, un, kā par spīti tieši tādu šogad nesanāca sagaidīt.

Ilustrācijas ir izteiksmīgas, detalizētas un ļoti pievilcīgas, bet ne jau tikai tās ir vienīgais trumpis šajā bērnu grāmatā. Stāstā, kurā āpsis sadzīvo ar draiskulīgām vāverēm un kopā ar citām meža radībām apdzēš meža ugunsgrēku, ir izzinoša un pamācoša informācija par dažādiem kokiem un to pārmaiņām gadalaiku maiņā. Visi koku un augu nosaukumi izcelti tekstā- tos viegli pamanīt un atkārtot, lai iegaumētu. Rotaļīgā grāmata vienā momentā sāk palikt drusku didaktiska, kad runā par zāles dedzināšanu, bet taisnība jau Āpsim vien ir. 

 

Tāpat arī grāmatas beigās uzmanīgākajiem klausītājiem ir uzdevums koku lapu atpazīšanā un intrukcija vaskotu rudens lapu virtenes izveidošanā. 

 

"Lai cik smaga būtu sirds, ar atmiņām tev ir mierīgāk un drošāk. Tās ir kā slēptuve, kas tev vienmēr ir līdzi, un tu vari tajā ielīst, kad vien nepieciešams. It kā tava mamma, kuras sen vairs nav, atkal būtu tev blakus, tikpat jautra un runīga." 

 

Grāmatā piemin arī atmiņu nozīmi un tuva cilvēka aiziešanu, paturot piedzīvoto kopā savās atmiņās.

 

Grāmata man vizuāli ļoti patika, bauda turēt to rokās un pētīt ilustrācijas. Gaidīšu trešo grāmatu no sērijas. 

 

4 zvaigznes

 

Tulkotājs: Māris Salējs

Izdevniecība: Baltais valis


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive
January February March April May June July August (1) September October November December
January February March April May June July August September October (1) November December
January (7) February (11) March April May June July August September October November December