Toms Feltons "Burvestību aizkulises"

November 24, 2023  •  Leave a Comment

Toms Feltons

"Burvestību aizkulises" 2023

 

Tom Felton
"Beyond the Wand: The Magic and Mayhem of Growing Up a Wizard"

 

AAA_7403AAA_7403SK

Vai tu esi Harija Potera fans?!

Ja tava atbilde ir jā, tad vari tālāk nelasīt, jo grāmata ir priekš tevis.

Aizrautīgiem Potera grāmatu un filmu faniem jebkura niecīgāka lieta, kas saistās un aizved atpakaļ laikā, nozīmē atkal sajust to vienreizējo sajūtu, it kā no jauna piedzīvojot maģisko burvju pasauli. Nav pat svarīgi, vai tavs elks bija mazais puisēns Harijs vai viņa sānsencis Drako, ko filmās attainoja Toms Feltons, jebkurā gadījumā šeit tu uzzināsi aizkulises, interesantus notikumus un pirmsstāstu par kulta filmu uzņemšanu.

Es, protams, esmu redzējusi Potera filmas un atpazīstu Drako tēlu, bet par pašu aktieri, kas tēlo šo lomu, iepriekš neko daudz nezināju. Tāpēc iesākums, kurā attainoti bērnības stāsti četru brāļu ģimenē, likās sastoši un interesanti. Bet, jo vairāk lasīju, jo mazāk spēju noturēt uzmanību, jo bija sajūta, ka Feltons no vienkāršiem notikumiem mēģina izveidot iespaidīgu stāstu, ik pa laikam atgādinot, ka tik atpazīstams jau viņš nav, atšķirībā no citiem galveno lomu spēlētājiem Potera filmās. Tā sajūta, ka viņš ir kā otrā plāna lomas spēlētājs gan filmās, gan dzīvē, nepamet visas grāmatas laikā, it kā mēģinot piepildīt lasītāju cerības, kuri cer uzzināt ko vairāk tieši par Toma slavenākajiem kolēģiem. 

Man patīk, ka Feltons pats ir rakstījis šo grāmatu, vismaz apgalvojot, ka šeit nav darbojies spokrakstnieks, bet tā kā tā ir biogrāfija, nav jau iespējams padarīt vienkāršus notikumus par kaut ko fascinējošu. Tikai nodaļā par rehabilitāciju likās, ka Feltons ir atvēries, tikai mazliet pievēršoties problēmām, ar ko nākas saskarties daudzām bērnu filmu zvaigznēm. Ko prasa atpazīstamība, nauda un slava laikā, kad bērna psihe vēl nav nobriedusi. Visās pārējās nodaļās, kurās viss ir tik jauki, pozitīvi, smieklīgi un jautri, nav nojaušams, kurā brīdī rodas plaisa starp idillisko bērnību un rehabilitācijas periodu. 

Bet jebkurā gadījumā, Potera fani būs sajūsmā. 

 

Tom, piedod, bet man vienkārši palika garlaicīgi. (Drako ar zizli mani aizsviež pret sienu)

 

3.5 zvaigznes

 

Tulkotāja: Eva Veita

Izdevniecība: Helios

 

 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive
January February March April May June July August (1) September October November December
January February March April May June July August September October (1) November December
January (7) February (11) March April May June July August September October November December