Ketrina Volša "Iemīlēties Ziemassvētkos"

November 28, 2023  •  Leave a Comment

Ketrina Volša

"Iemīlēties Ziemassvētkos" 2023

 

Catherine Walsh
"Holiday Romance" 2022

AAA_7163AAA_7163SK

 

Lidosta, dažas dienas pirms Ziemassvētkiem, viņš un viņa, aizkavējies reiss?

Tu jau šķir tālāk? Liekas banāli un .. Un vienkārši salkani romantiski? Viss ir tieši tā, kā iedomājies un tomēr. Ziemassvētku romantiskais romāns mani savaldzināja, burtiski ievilka lapiņu rotātā svētku noskaņā, kurā gaisā virmo karstā sidra, kanēļa, krustnagliņu un mandarīnu smarža. Romāns mani sajūsmināja, sasmīdināja un mēnesi iepriekš pirms svētkiem sajauca galvu. Jāpiebilst, ka arī nesakaitāmās ziemas pasakas bildes, ko ikviens ar uzcītīgu pienākumu uzskata ielikt savos sociālajos tīklos darījušas savu. 

Ziemassvētkus esmu svinējusi gan citā kontinentā tropu karstumā, gan strādājot, gan vientulīgi skatoties tv seriālus vienu pēc otra. Jo ilgāk dzīvoju prom no Latvijas, jo vecāka es palieku, jo lielāks ir mans sentiments gaidot šos maģiskos svētkus, kad nav svarīgi ne aukstums, ne pelēkums aiz loga, jo visur valdošais satraukums, pasākumi, apdāvināšanās, dekorēšana, cienasta smarža un piparkūku vakari iegūst pavisam citu nozīmi.

Un tieši tāpat kā piparkūkas man nav ne mazākās vēlmes cept jebkurā citā gada mēnesī, decembris šķiet izkausē visas manas ledus sirds barjeras, kad gribas ielaist brīnumu sevī. Pat, ja tas ir tik triviāli, kā ļauties romantiskam svētku romānam. Un nē, šeit nav tā, ka nozīme būtu jebkuram romantiskajam romānam. "Iemīlēties Ziemassvētkos" ir tāds romāns, kuru gribētos, ka tā tiešām notiek dzīvē. Šeit nav klasiskais- viņš ir tik bagāts, tik LIELS, tik seksīgs utt. Tieši reālistiskajiem personāžiem, "down to earth" tipāžiem ir nozīme, kas ļauj noticēt.

 

Šis noteikti ir romāns, ko lasīt svētkus gaidot, jo tāpat kā karstvīna smarža piepildīs ar patīkamām, gaišām, svinīgām sajūtām. Izbaudīju. Patika arī grāmatas struktūra, nodaļas, kas seko notikumiem tagadnē un pagātnē. 

Ps. Nav ne jausmas, kā būtu šo lasīt Jāņos. Bet tāpēc jau šis ir Ziemassvētku romāns, kuram ir savs laiks un vieta tāpat kā briesmīgajiem adītajiem Ziemassvētku  džemperiem. 

 

4 zvaigznes

 

 

Tulkotāja: Renāte Kārkliņa

Izdevniecība: Latvijas mediji
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive
January February March April May June July August (1) September October November December
January February March April May June July August September October (1) November December
January (7) February (11) March April May June July August September October November December