Metjū Kostello, Nīls Ričardss "Čeringemas mistērijas. Sniega aklums"

November 18, 2023  •  Leave a Comment

Metjū Kostello, Nīls Ričardss

"Čeringemas mistērijas. Sniega aklums" 2023

 

Matthew Costello, Neil Richards
"Cherringham: A Cosy Crime Series" (episode 3/8/9)

AAA_7139AAA_7139SK

Omulīga mistērija (cozy mystery) ir kriminālromānu apakšžanrs, kas parasti fokusējas uz izmeklēšanas gaitu un mājīgu atmosfēru ar ciešu kopienu, paturot notikušo slepkavību otrajā plānā (izvairoties no vardarbīgām un grafiskām nogalināšanas ainām). Vēl šīm omulīgajām mistērijām ir raksturīgi, ka nogalinātie personāži bieži vien ir nepatīkami, neizraisa simpātijas un izmeklēšanas gaitu veic "gribu būt policists" pilsonis, savukārt policisti ir neizdarīgi un nespējīgi atklāt noziegumu.

Izlasot omulīgu mistēriju atšķirībā no asiņaina kriminālromāna, jūs naktī nemocīs murgi ar ļauno varoni istabas stūrī. 

 

Čeringemas ciemats Anglijā ir noziedznieku perēklis, jo šajā miniatūrajā un miermīlīgajā ciematiņā ir jau veseli 45 noziegumi, ko izmeklē amerikānis Džeks un angliete Sāra. Šie īsie detektīvstāsti paredzēti kā ātra, omulīga lasāmviela garajās stundās, kad dodies uz darbu sabiedriskajā transportā, gaidi rindā pie ārsta vai vienkārši vēlies rimtu, mierpilnu lasāmvielu, kurā minēt atstātās noziedznieka mīklas kopā ar galvenajiem varoņiem. Kā jau šādai lasāmvielai, sižets dažkārt ir pārspīlēts un dramatizēts, pievēršot uzmanību galveno personāžu izcilajai izmeklēšanas spējai un reizēm būt arī tiesneša lomā. 

 

"Sniega aklums" ir jau trešā latviski tulkotā grāmata, kurā apkopoti trīs Čeringemas ciemata stāsti- 3, 8 un 9tais, kuru darbība norisinās ziemotajā gadalaikā . Katrs stāsts ir neatkarīgs un tos tāpat kā pārējās grāmatas var lasīt atsevišķi.

 

 

3.5 zvaigznes

 

 

 

 

Tulkotāja: Lilija Berzinska

Izdevniecība: Latvijas mediji


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive