Ķiķis Lācis, Robins un Rihards Mickēviči "Ķiķis, vienkārši Ķiķis."

December 28, 2023  •  Leave a Comment

Ķiķis Lācis, Robins un Rihards Mickēviči

"Ķiķis, vienkārši Ķiķis. Un viņa 33 (ne)perfektās prieka receptes" 2023

 

 

Galvenais varonis Lācis Ķiķis pavada laiku kopā ar saviem draugiem pelīti Rodžeri, mis Avokado un brālēnu Super-Ķiķi, daloties labākas un veiksmīgākas dzīves receptēs, kas ne tikai iedvesmo, bet arī sniedz padomus, kā sasniegt lieliskus rezultātus veiksmīgai laimes formulai. 

Reizē ar latviešu alfabēta 33 burtiem, grāmatā atradīsi 33 stāstus- mācoties, meklējot atbildes, atpazīstot ciparus un priekšmetus, kas sākas ar konkrētu alfabēta burtu. Autors kopā ar savu dēlu un viņa mīļlupatiņu Ķiķi, uzrakstījuši tādu kā pašpalīdzības padomu grāmatu bērniem, kurā ietverti elementi no pašu ģimenes vērtībām, tradīcijām un ikdienas rituāliem. 

Autors aicina izmantot grāmatu dažādiem vecumiem- pašus mazākos aicinot mācīties burtus un skaitļu, skolas vecuma bērnus jau lasīt patstāvīgi tekstu un svarīgākais- pārrunāt izlasīto kopā ar vecākiem, savukārt visus pārējos, neatkarīgi no vecuma, autors aicina sameklēt sev atbilstošāko. 

Grāmatas beigās ir ne tikai vieta piezīmēm, bet arī šifrēto ziņu spēle. 

Lai arī konkrētu informāciju neatradu, manuprāt, vizuāli lielākie attēli katrā nodaļā varētu būt fotogrāfiju pārveide kādā no filtriem, kas rada grafisko ilūziju ar māksliniecisko piesitienu.

Varbūt kādam tas nešķitīs apgrūtinoši, bet tieši teksta blīvums, formatējums (mazās atstarpes starp rindām un malām), sīkais šrifts traucē vieglāk uztvert tekstu. Tā kā šajā grāmatā ir uzsvars uz alfabētu, līdz ar to pamatauditorija tomēr būs bērni, kas nesen apguvuši lasītprasmi, viņiem teksta apjoms varētu būt nospiedošs. 

Grāmata iedvesmo uz veselīgu dzīvesveidu- sportojot, ēdot veselīgākus paštaisītus našķus, pavadot kvalitatīvi laiku ar ģimeni- bez ierīcēm un svaigā gaisā. Tāpat arī izceļot lasīšanas nozīmi, kā arī sniedzot neskaitāmus padomus par cieņpilnu, draudzīgu, iejūtīgu attieksmi pret apkārtējiem cilvēkiem un dzīvajām būtnēm. Un tas nebūt nav pārsteidzoši, jo autors ir pazīstams ar savu grāmatu "Pārspēj šodienu" , kurš ir ilgtspējīgas attīstības un pozitīvisma atbalstītājs, ultramaratonists, ceļotājs un patiesi laimīga persona. 
 

 

 

Izdevējs: Autorizdevums

Sava grāmata


 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive
January February March April May June July August (1) September October November December
January February March April May June July August September October (1) November December
January (7) February (11) March April May June July August September October November December