Pjotrs Soha, Monika Utņika- Strugala "Tīrība. Higēnas vēsture"

December 14, 2023  •  Leave a Comment

 

Pjotrs Soha, Monika Utņika- Strugala

"Tīrība. Higēnas vēsture" 2023
 

 

Monika Utnik-Strugała ,  Piotr Socha
"Brud. Cuchnąca historia higieny" 2021

 

AAA_7711AAA_7711SK

Kolosāla!

Uzvelc aizsargbrilles, aizspied degunu un sagatavojies ienirt neticamajā netīrības pasaulē laikmetu griežos.

Pa kanalizācijas cauruli nokļūt pie tīrības piramīdu ēnā senajā Ēģiptē, kailo ķermeņu apsēstajā senajā Romā izplunčāties publiskajos baseinos, ļauties noberzt visus gadsimtu krātos netīrumus hamamā, nodoties ūdens rituāliem dažādās reliģijās, reizē ar žurkām pa notukcaurulēm izskraidīt Melnās nāves apsēsto viduslaiku Eiropu, slepus nokārtoties aiz aizkariem Versaļas pilī, izgreznoties ar indīgajiem arsērna balinošajiem ādas produktiem un uzmērīt insektu pārņemto parūku sifilisa nomocītajā matainajā daļā, izvēlēties visērtāko un greznāko klozetpodu, izmēģināt zobu labošanu pie kalēja, galu galā izbaudīt izgudrojumus tīrībai un pamēģināt mazgāšanos bez mazgāšanās, lai galu galā varētu pateikties, ka dzīvojam 21.gadsimtā, kurā higēna un sava ķermeņa kopšana ir pašsaprotams ikdienas rituāls. 

 

Šī ir aizraujoša, kolorīta un fascinējoša poļu autoru grāmata par higēnas un netīrības vēsturi dažādos gadsimtos un reģionos, parādot, cik liela nozīme ir reliģijai, vēsturei, reģionam, kultūrai un tradīcijām sevis kopšanā.

Izzinoša un izglītojoša grāmata visai ģimenei, kas interesantā, vienkāršā un reizē asprātīgā veidā iepazīstina ar higēnu. Pēdējā laikā arvien populārākas kļūst grāmatas, kas apskata vienu konkrētu tematu, kas paver detalizētu apskatu plašā tēmā. 

Monikas Utņikas- Strugalas ilustrācijas ir spilgtas, košas un asprātīgas, kas uzrunā kā bērnus, tā pieaugušos. Ķiķināšana un šausmināšanās garantēta.

 

4.5 zvaigznes

 

Tulkotāja: Renāte Punka

Izdevniecība: Jānis Roze

 

 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive
January February March April May June July August (1) September October November December
January February March April May June July August September October (1) November December
January (7) February (11) March April May June July August September October November December