Alija Heizelvuda "Mīlestības hipotēze"

February 06, 2023  •  Leave a Comment

Alija Heizelvuda

"Mīlestības hipotēze" 2023
 

 

Ali Hazelwood
"The Love Hypothesis" 2021

DSC_0664DSC_0664SK

 

Vairāk par pašu grāmatu man interesēja, kas stāv aiz "Mīlestības hipotēze". Un ar to es domāju, tās radītāju. Uzzinot vairāk par pašu autori, sāk palikt skaidrākas neparastās grāmatas detaļas. 

Alija Heizelvuda, aiz kuras stāv un krīt TIK TOK fanu armija, dzīvo atklāti slepenu dzīvi kā autore. No vienas puses, viņa nebūt neslēpjas- internetā atrodamas neskaitāmas intervijas ar viņas fotogrāfijām, tāpat arī daudz tiek stāstīts par viņas darbošanos neirozinātnē, doktora grādu un pasniedzējas statusu. Bet tajā pat laikā, viņa nekur neatklāj savu īsto vārdu. Visspārsteidzošākais visā šajā ir tas, kā viņa savu neticamo rakstnieces slavu spēj paturēt noslēpumā no saviem darba kolēģiem (vai tiešām?!).

Zinātne un akadēmiskums ir klātesošs arī viņas neticamu popularitāti ieguvušajai grāmatai "Mīlestības hipotēze", acīmredzami pierādot, ka arī smadzenes un doktora grāds var būt seksīgs. Dzimusi un uzaugusi Itālijā, Alija Heizelvuda šķiet daļēji ielikusi sevi galvenās varones Olīvas tēlā, attainojot, ar cik daudziem šķēršļiem jāsaskarās sievietei no citas valsts, lai pierādītu sevi zinātnes jomā. Šo aspektu man gribas uzsvērt visvairāk- doktorgrāda studijas, zinātniskā vide ir ļoti sīki un precīzi attainota, ņemot vērā, ka tā ir joma, kuru pārzin pati autore.

Alija aizrāvās ar erotisko "fan fiction" (fanliteratūru?) rakstīšanu, internetā viņas darbus pamanīja literārais aģents un tālākais jau ir vēsture. Bet, šķiet, ka TIK TOK ir īpaša loma grāmatu slavināšanā, padarot konkrētas grāmatas par mega trendīgām. 

Tomēr man pietrūka romantiskās ticamības puse starp varoņiem un daudzās neveiklās, īpatni savādās ainas, piezīmes un rīcības vairāk mulsināja kā lika smieties. (Īpaši mulsinoša man likās seksa aina.)
Ņemot vērā, ka Alija Heizelvuda raksta "romcom" (romantiskās komēdijas), smieties vajadzētu pārpārēm, bet acīmredzot es līdz galam nenolasīju šo STEM (Science, Technology, Engineering, Math) humoru.

 

Man gribas teikt- tā nav grāmatas vaina, bet gan mana. Iespējams, ja tu nemeklē ikvienā ainā racionālu izskaidrojumu un spēj relaksēti baudīt visu, ko rakstniece pasniedz, šī būs grāmata tev. 

 

 

Tulkotāja: Renāte Kārkliņa

Izdevniecība: Latvijas Mediji


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive