Anne Katrīne Bomane "Agate"

February 17, 2023  •  Leave a Comment

 

Anne Katrīne Bomane
"Agate" 2023

 

Anne Cathrine Bomann
"Agathe" 2017

DSC_0846DSC_0846SK

 

 

"Nedzīvošana ir saistīta ar zināmu vientulību. Tas ir kā noskatīties, ka citi rotaļājas, kad tev ir lauzta kāja." (50.lpp.)

 

"Agate" ir kā ar arheoloģisko izrakumu otu uzmanīgi nopūsti senie cilvēkziņas smilšu putekļi, lai kārtu pēc kārtas atklātu dzīvesgudrību slāni, kas neskarts gulšņā aiz sadrupušas nolieguma virskārtas. Tik trausli juteklisks, aicinošs un uzrunājošs.

 

Setiņdesmit vienu gadu vecais psihiatrs savu laiku līdz pensijai skaita atlikušajās pacientu vizītēs. Visa viņa ikdienas rutīnas perfekcionisms ir tik ierasti koncentrēta, ka tajā nav iespējams ielauzties no ārpasaule. Taču uzmācīgā divdesmit piecus gadus vecā paciente Agate, uzsākot terapiju pie viņa, sāk pamazām sagraut viņa priekštatus par savu nocietināto dzīvi, kurā viss paša būvētais kā žņaugs nospiež jelkādu prieku dzīvot. Drīz vien robeža starp terapeitu un pacienti sāk izbalēt, draudot izmainīt visus priekštatus par viņa dzīvi.

 

"Agate" aicina skatīties plašāk, saredzēt to, kas bieži vien mūsu prātos ir akli aizslēgts- iepazīt apkārtējos un ieraudzīt viņus pa īstam, ne tikai ļauties mūsu iedomām par kādu esam. Romāns par dzīvi un nāvi, par dzīvošanas pilnasinību un šaurajiem nīgruma sprostiem, kuros mēs paši iestiguši slīkstam. Stāsts par iespējām, kurām nekad nav par vēlu. 

 

3.8 zvaigznes

 

"Manuprāt, dzīve sastāv no neskaitāmām izvēlēm, kas mums jāizdara. Un tikai tad, kad atsakāmies uzņemties šo atbildību, viss kļūst vienaldzīgs." (51.lpp.)

 

 

Tulkotāja: Inga Mežaraupe

Izdevniecība: Zvaigzne ABC


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive