Tailers Olivers Gita Treice "Dusošā Pērlīte"

February 17, 2023  •  Leave a Comment

Tailers Olivers

Gita Treice (ilustrācijas)

"Dusošā Pērlīte" 2023

 

 

Tyler Oliver,  Gita Treice
"The Slumbering Pearl"

DSC_0891DSC_0891SK

 

"Pērlītes sapņos viss atdzīvojas."

 

Jau kuro stundu mazās dūrītes nepagurdamas brauca mazās actiņas, nemiers iezadzies kājelēs aicina doties no viena istabas stūra līdz otram, celties kājās un šūpoties gar krēsla malu, tad čīkstot atrāpot pie mammas un iegremdēt savus mazos, nesen izdīgušos zobeļus kakla bedrītē. Un tā neskaitāmas reizes dienā- miegoties, snauduļot, bet nespēt aizmigt, līdz vecāku klēpī ritmiski ieaijāta, mazā kripatiņa aizver actiņas pasaulē vissaldākajam miedziņam. 

 

Dažu brīdi šķiet, ka es esmu līdzīgā stāvoklī- starp miega badu un pusnomodu, starp jūdzēm ātri viļņojošiem sapņiem un dienas notikumu kaleidoskopam, kas snaudā skrien gar aizvērtiem acu plakstiem. Un līdzīgi man, iespējams, ir neskaitāmi citi tādi mazulīšu vecāki.

Tailers Olivers, raugoties uz savas mazās meitiņas trauslo miedziņu, iedvesmojās šai grāmatai, tādejādi veltot to arī visiem jaunajiem vecākiem, kuriem šis viss liksies tik pazīstams. Savukārt Tailera latviešu sieva, ieraugot Gitas Treices maģiski ilustrētās grāmatas, nolēma, ka tieši viņa spēs iedzīvināt grāmatā mazo Pērlīti. Un viņai ir taisnība- "Dusošā pērlīte", neskatoties uz zemūdens pasauli, rada kosmosīgu fantāzijas sajūtu, kurā iespējams ir viss. 

 

Mazā Pērlīte tik ļoti, ļoti vēlas iemigt, bet viņas prātu nodarbina citas lietas un, lai kā apkārtējie censtos mazo iemidzināt, tas nekādi neizdodas. Bet tieši miedziņā mazā Pērlīte izsapņo Visumu, jo viņas sapņos visa pasaule atdzīvojas. 

 

Māksliniece Gita Treija ne tikai ilustrējusi bērnu grāmatas un saņēmusi arī vairākas balvas, bet arī veidojusi daudzu grāmatu vākus. 

Savukārt kinooperatoram, scenāristam un režisoram Taileram Oliveram "Dusošā Pērlīte" ir pirmā bērnu grāmata. 

 

"Dusošā Pērlīte" ar dzīvīgi plūstošām un maģiskām ilustrācijām ieved ārpasaulīgā vidē, kur okeāna bezdibenīgās dzīles saplūst ar bezgalīgo kosmosu. Šeit sastopamas visas iespējamās dzīvās radības un uzplaukst fantāzijas Visums.

 

Grāmata mazajiem miedziņa meklētājiem un viņu mīlošajiem un nogurušajiem vecākiem. 

 

Tulkotāja: Renāte Punka

Izdevniecība: Jānis Roze


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive