Duglass Prestons Linkolns Čailds "Ledus robeža"

February 23, 2023  •  Leave a Comment

Duglass Prestons Linkolns Čailds

"Ledus robeža" 2022

 

Douglas Preston,  Lincoln Child
"The Ice Limit" 2020

 

DSC_1046DSC_1046SK

"Ledus robeža. Tā ir vieta, kur dienvidu okeānu ūdeņi satiekas ar antarktiskajiem ūdeņiem, kuru temperatūra ir zem nulles." (94.lpp.)

 

Ja esi piedzīvojuma trilleru cienītājs- tevi aizrauj nezināmais Saules sitēmā un ārpusē, šī grāmata ir paredzēta tev.

Duglass Prestons un Linkolns Čailds ir radījuši ne vienu vien piedzīvojumu trilleru sēriju, kas iemantojušas lasītāju uzmanību visā pasaulē un ieguvušas bestsellera titulu. 

 

"Ledus robeža" liek sastingt burtiski- aizvedot lasītāju prom no civilizācijas ledainajos ūdeņos netālu no Čīles, kur ir pamanīts kāds meteorītam līdzīgs objekts. Miljardieris Pālmers nolemj izveidot ekspedīciju, lai pārvestu šo meteorītu uz savu privāto muzeju. Zinātnieku un profesionāļu komanda dodas bīstamajos un neviesmīlīgajos Čīles ūdeņos speciāli aprīkotā kuģī, lai slepus veiktu šo sarežģīto operāciju, pārvietojot 4000 tonnas smago objektu. Taču saskare ar meteorītu paņem cilvēku dzīvības un arvien uzmācīgāks rodas jautājums, no kurienes ir ieradies šis milzu objekts.

 

Sākotnējais piedzīvojums lēnām pārtop par biedējošu mistēriju un visa romāna laikā nepamet jautājums- kas te īsti notiek? Kas īsti ir šis objekts? Meteorīts, citplanētiešu kuģis, cilvēku veidots objekts vai vēl kas noslēpumaināks? Tāpat arī nepamet sajūta, ka es skatītos kādu no ekspedīciju trilleriem TV, kur viss notiek slēgtā vidē-nepazīstami svešinieki ar dažādiem uzskatiem un raksturiem cīnās ne tikai viens ar otru, bet kopīgi arī pārvar pretinieku uzbrukumus.

Tā kā es ar zinātni esmu uz "Jūs", daudzi fakti par Saules sistēmu un specifiski termini man bija jaunatklājums. Šādās tipa grāmatās neizpaliek arī bez ārpasaulīgās teorijas un neizskaidrojamā- tas atkarīgs no katra paša ticēšanas robežas, bet visā visumā šis piedzīvojuma trilleris aizraus arī skeptiķus un vietām liks varbūt pasmaidīt par samezglotajām situācijām. 

 

"...panteonero, kapsētas vēju. Tas var pūst vairākas dienas ar ātrumu simts mezglu stundā bez apstājas. Nosaukums ir cēlies no tā, ka tas iepūš jūrniekus taisnā ceļā kapā." (95.lpp.)

 

"Ledus robeža" ir kā sniega bumba, veļoties lejup no nogāzes- sākumā rimta un lēna, bet tad samilzt arvien lielāka un palielina ātrumu un spraigumu. Grāmatas beigas atstāj mani uz pauzes un tikai vēlāk es noskaidroju, ka ir arī turpinājums "Beyond the Ice Limit", lai arī otro daļu varot lasīt neatkarīgi, tomēr tajā ir pārāk daudz atklāts no pirmās daļas. 

 

"-Hipernovas?

-Jā. Tā ir daudz lielāka par supernovu. Tā notiek, kad milzu zvaigzne iebrūk melnajā caurumā vai kad divas neitronu zvaigznes saduras, izveidojot melno caurumu." (228.lpp.)

 

Tulkotāja: Gunita Mežule

Izdevniecība: Zvaigzne ABC


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive