Helēna Huenga "Skūpstu koeficients"

February 27, 2023  •  Leave a Comment

Helēna Huenga

"Skūpstu koeficients" 2019

 

Helen Hoang 
"The Kiss Quotient" 2018

DSC_0977DSC_0977SK

Februāra mēnesī sevi izaicināju, lasot romantisko literatūru, lai arī vēl jāiepazīstas, kā tieši visa šī literatūra iedalās sīkākos apakšžanros, gribas teikt, ka "Skūpstu koeficients" bija grāmata, ko es izbaudīju. Neskatoties uz triviālām un vairāk vai mazāk zināmām ainām, paredzamību un klišejām. Vēljoprojām skaidri zinu, ka šī chik lit, romcom nav manas ikdienas grāmatu kāres piepildītājas, bet priekš izacinājuma es šo te atzīstu izcili piemērotu.

 

Tieši galvenās varones diagnoze- Aspergera sindroms jeb augsti funkcionējošs autims ir atslēgas vārds, kas piesaista šajā romānā, līdz ar to pliekanumu papildinot ar izzinošu un vērtīgu informāciju sabiedrībai. Un reizē- viss "šis nav reāli", "šis izklausās outsaiderīgi" utt., ir vienkārši norakstāms uz "bet viņai taču ir autiskais spektrs". Tas ir reizē labi un slikti, no vienas puses trivilizējot šo diagnozi, bet tā kā autorei pašai ir diagnosticēts autiskais spektrs, tad grāmata iegūst pavisam citu dimensiju. Galu galā Helēna Huenga neizsmej, nenoniecina cilvēkus ar autismu, tieši pretēji- viņa zin, ar kādām grūtībām jāsaskarās ikdienā.

 

Galvenā varone Stella ir veiksmīga savā karjerā, pelna vairāk kā pietiekami, lai sevi nodrošinātu, bet vilšanās seksuālajā jomā, viņai neliek mieru. Tāpēc viņa nolemj nopirkt vīrieša ekskorta pakalpojumus, lai iemācītos, kā pareizi nodarboties ar seksu. Maikls, kurš sajā profesijā darbojas ģimenes apstākļu spiests, šajā dīvainajā un neparastajā meitenē iemīlas, bet, vai ārpus darījuma attiecībām, ir iespējamas arī īstas jūtas?! Šī ir kā apvērstā versija filami "Pretty Woman", tikai Džūlijas Roberstas vietā ir seksīgs zviedrs/vjetnamietis, savukārt Ričarda Gīra vietu izpilda gudrā un bagātā Stella, kura ir gatava savam ekskortam nopirkt ne vienu vien automašīnu. 

 

Interesants fakts- Maikls ir pa pusei vjetnamietis (tieši tāpat kā pati autore), līdz ar to šeit labi attēlota tradicionālā vjetnamiešu emigrantu ģimene, īpašu uzsvaru liekot uz mammu. Autore grāmatā ir ielikusi daudz no sevis, savas pieredzes un sajūtām, līdz ar to šī ir kā apsēstība, kura nav likusi mieru, līdz par to neuzraksta. Kas ir svarīgi- šeit var redzēt, cik autiskais spektrs ir dažāds, cik atšķirīgi Aspergera sindroms izpaužas sievietēm, un, kā izrādās, cik viegli ir nodzīvot pusi mūžā, nemaz nezinot, ka arī tev ir šis sindroms. Tāpēc- romantiskais romāns ar pievienoto bonusu.

 

Es neesmu eksperte romantiskās literatūras jomā, bet seksa ainu man šķirta krietni par maz. Būtu vēlējusies vairāk seksa, mazāk ikdienas ainu, bet lasot citu atsauksmes, esmu sapratusi, ka nepazīstu šo žanru nemaz- jo sekss šeit esot bijis pietiekami. 

 

 

 

Tulkotāja: Ilona Ozoliņa-Čiu

Izdevniecība: Latvijas mediji


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive