Kadri Hinrikusa "Zilonis"

February 19, 2023  •  Leave a Comment

Kadri Hinrikusa, Kadi Kurema (ilustrācijas)

"Zilonis" 2023

 

Kadri Hinrikus ,  Kadi Kurema  
"Elevant" 2021

 

DSC_0997DSC_0997SK

Pat, ja sākumā "Zilonis" šķiet drūmais mazo pusaudžu stāsts, kurā būs jāmeklē pēc kabataslakatiņa, tas ir maldinoši, jo kaimiņzemes Igaunijas bērnu autores un žurnālistes Kadri Hinrikusas stāsts ir pilns ar saulainām cerībām, rotaļīga prieka un sirsnīgas draudzības.

 

Kerta vēlas kļūt par rakstnieci, neskatoties uz to, ka visa viņas dzīve ir viena vienīga vilšanās- skolasbiedri viņu apsmej, savukārt mājās viņa sastopas ar nosodījumu un pārmetumiem. Parkā nejaušā tikšanās ar brīvdomīgo igauņu- horvātu meiteni Luciju ievieš viņas dzīvē virpuļcienīgas pārmaiņas. Cik aizraujoša kļūst dzīve, kad tajā ir tādi draugi, ar kuriem var kopā īstenot vispārdrošākos sapņus. 

 

"Zilonis" rotaļīgā un jautrā veidā pievērš uzmanību uz pusaudžiem tik raksturīgajām problēmām, aktualizējot gan fizisko, gan emocionālo vardarbību kā skolas gaiteņos, tā mājas patvērumā. Ir grūti pastāvēt par sevi, kad tavas vēlmes un uzskati atšķiras no apkārtējiem, vēl grūtāk, kad tevi nesaprot un neatzīst pat savā ģimenē. Taču tas nebūt nenozīmē, ka mazā pusaudža sociālais burbulis, ir viss, ko dzīve piedāvā- ārpusē taču ir ne tikai iespējas, bet arī līdzīgi domājoši indivīdi ikvienam no mums.

 

Zilonis šajā grāmatā ir atslēgas vārds, kura sakarība jāsaprot, tikai izlasot stāstu. Savukārt Kadi Kuremas grafikas attaino stāsta rotaļīgumu, pusaudzības trakulīgo haosu un abstraktos elementus.

 

Tulkotāja: Maima Grīnberga

Izdevniecība: Janis Roze


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive