Lilija Berzinska "Ronēns Mākonītis"

February 15, 2023  •  Leave a Comment

Lilija Berzinska

"Ronēns Mākonītis" 2023

DSC_0791DSC_0791SK

 

Nezināšana neatbrīvo no atbildības, it sevišķi brīžos, kad cilvēciskā ziņkārība, vēlme pašapliecināties un palielīties citiem, ņem virsroku pār sapratni, ka savvaļas dzīvnieki nav tas pats, kas pieradinātie mājas mīluļi. Šo grāmatu, ko vienkārši gribas turēt rokās un apmīļot- kā ilustrācijas, tā tekstu un arī apetītlīgo nosaukumu, pirmkārt ir jāizlasa visiem pieaugušajiem. Galu galā viņi ir tie, kas rāda piemēru saviem bērniem. Lai sociālajos tīklos vairs nebūtu pašbilžu ar mazajiem, smiltīs guļošajiem ronēniem (un nu jau arī ar lāčiem).

 

Lilija Berzinska ir aizpildījusi sabiedrības tukšo zināšanu caurumu, lai dabisko roņu attīstības ciklu mēs nepārprastu- mēģinot mazo balto ronēnu stumt atpakaļ jūras viļņos, tādejādi laupot viņam izdzīvošanas iespējas. 

 

Vizuāli baudāma kā zefīra gabaliņi, poētiska un sirsnīga.

Mazais ronēns mani savaldzina tikpat stipri kā ziņkārīgo pundurpeli. Burtiski sajūtu laika posmu pie jūras starp aizejošo ziemu ar ledus gabaliem un vēl tikai nojaušamo pavasara elpu. Ledainu jūras krastu, kurā pret vēju ķērc milzu kaijas, zem kājām rušinās pa kādai retai minipelītei un kā balti gubu mākoņi tumšajās smiltīs ierakušies mazie ronēni, kuri gaida, kad ieradīsies mamma ar zivju lomu. Pašās grāmatas beigās arī kodolīga informācija kā rīkoties, pludmalē ieraugot roņus, kā arī Dabas aizsardzības pārvaldes tālrunis.

 

Lai nākamāja pastaigā pa vēja plosīto pludmali, satikšanās ar ronēniem vairs neizraisa izbrīnu- tur mazais ronēns pieņemas spēkā, lai kļūtu par īstu jūras iemītnieku. 

 

 

Izdevniecība: Latvijas mediji
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive