Tero Mielonens Mari Ahokoivu "Pasaules pētnieki"

February 15, 2023  •  Leave a Comment

Tero Mielonens Mari Ahokoivu

"Pasaules pētnieki" 2023

 

Tero Mielonen ,  Mari Ahokoivu
"Maailmantutkijat" 2021

DSC_0834DSC_0834SK

 

"Pasaulē ir ļoti daudz, ko pētīt. Par laimi, par pētnieku var kļūt jebkurš."

 

Grāmata, kas aizrāva ne tikai mūsmājas lielākos un mazākos pētniekus, bet arī mani. Ja no sākuma man likās, ka ši grāmata pašus mazākos lasītājus iepazīstina ar neparastākām profesijām zinātnes lauciņā, tad iedziļinoties atklājas, ka arī es varu uzzināt daudz ko jaunu un aizraujošu, ne velti pašā grāmatas beigās paslēpusies gara pateicības rinda ar pētniekiem, intendentiem un profesoriem, kas sīki pārbaudījuši grāmatā minētās informācijas patiesumu.  

 

Mēs katrs bērnībā sapņojam, par ko vēlētos būt, pat, ja dažkārt tās ir profesijas, ko mēs pamanām apkārt. Bet dažiem ir laimējies bērnības aizraušanos kādā mazākā vai lielākā mērā integrēt savā nākotnes profesijā. Vai tas nebūtu lieliski, ja ikviens no mums darītu tikai to, kas patiesi aizrauj. 

 

Somu autors ir aprakstījis dažādus pētniekus no visas pasaules, caur viņu bērnību parādot, ka pat vissvarīgākie atklājēji un zinātnieki, arī ir bijuši bērni, kuri spēlējas, sapņo un iepazīst pasauli.

Ļoti patīk, ka grāmatas burvīgajās ilustrācijās ir aptverta pasaules tautu dažādība, parādot, cik mēs visi esam daudzveidīgi un reizē līdzīgi. Tāpat ir ietverts stāsts par Tūvi, kurai ir kustību traucējumi.

Grāmatas beigās arī pāris lapas ar uzdevumiem, kuros līdzdarboties.

 

"..nav vērts pieņemt svarīgus lēmumus ar tukšu vēderu." 
 

 

Tulkotāja: Gunta Pāvola

Izdeviecība: Latvijas mediji
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive