Zane Nuts "Mums vajadzētu šķirties"

February 15, 2023  •  Leave a Comment

Zane Nuts

"Mums vajadzētu šķirties" 2023

DSC_0764DSC_0764SK

 

Kas ir šī Zane Nuts?! Es lasu un pilnīgi nepazīstu. Nezinu, vai tas ir Zanes nākamais pakāpiens rakstniecības trepēs, nokļūšana izdevniecības paspārnē, dzīves briedums vai vienkārši kāds pavisam pilnīgi cits izskaidrojums, bet "Mums vajadzētu šķirties" ir sajūtama pavisam cita rakstnieces šķautne. Un man tas patīk! 

Man gribētos teikt, ka es galvenajos varoņos vairs neredzu pašu Zani- šie ir pilnīgi nesaistīti personāži, kuriem ir pilnīgi savādāka dzīve, vēlmes un izdarības. Un tas savā ziņā ļauj vairāk noticēt stāstam, iejusties varoņu ādā un līdzpārdzīvot notiekošo. 

 

"Mums vajadzētu šķirties" var maldināt ar saldi ledenīgo vāku, jo šeit ir maz pārcukurotu lappušu ar romantizētām attiecībām, vairāk skaudri reālistiska precēta pāra attiecību preparēšana. Tieši stāsta uzbūve, kurā lasītājs var iepazīties ar sabrukušas laulības ainu gan no Lauras, gan Edgara skatu punkta, piešķir romānam kololīgu un spraigu sižeta līniju.

Tikai emocionālais sižets norisinās nevis ārpus pāra, bet iekšienē- sajūtas, emocijas, pārdomas, skumjas, nožēla, izpratne, noklusētais- tas viss tiek spēlēts kā pinpogs, lai galu galā atrisinātu neatrisināmo- kas mēs pa īstam esam? Kur attiecībās beidzas mūsu personība, bet kur pašsaprotami pielāgojamies otra vēlmēm. Vai iespējams divdesmit gadus nodzīvot blakus svešam cilvēkam, tā arī līdz galam neizprotot otru, pieņemot visu notiekošo par pašsaprotamu, pierasti ikdienišķu un sev piederošu?

 

Stāsta varoņi netiek iedalīti labajos un sliktajos, galu galā attiecības veido divas puses, bet gribas vien nopūsties un teikt- kāpēc, kāpēc mēs visu tā sarežģījam, sāpinām un neļaujamies mīlēt sevi pašiem, arvien alkstot, lai otrs mūsos piepilda mīlestības groziņu a ruzmanības un laimes augļiem.

 

Šis romāns apliecina, ka Zane ir uz pareizā ceļa, es gadīšu jaunus pārsteigumus!

 

Izdevniecība- Latvijas mediji
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive