Anete Melece "Pazudušais miedziņš"

March 20, 2023  •  Leave a Comment

Anete Melece

"Pazudušais miedziņš" 2022

 

DSC_1431DSC_1431SK

 

“Man nenāk miegs”, nopūtās dēls, pēc tam, kad jaunā grāmata tika izlasīta vairākas reizes. “Pazudušais miedziņš” izraisa atkarību, jo grāmatu gribas lasīt atkal no jauna. Un savā ziņā sanāk izspēlēt grāmatas varoņu nebeidzamo apli-neskaitāmu grāmatu izlasīšanu un pazudušā miedziņa izmisīgu meklēšanu.

 

Anete Melece radījusi asprātīgu un trāpīgu vecākošanās nedienu attainojumu, kurā daudzi saskatīs sevi, kad ikvakara midzināšana pārvēršas drāmas cienīgā izrādē. Iedvesmojoties no savas pieredzes ar meitas Stellas likšanu gulēt, Melece ir uzbūrusi jautru stāstu ar raibi krāsainām ilustrāciju mozaīkām, pievēršot uzmanību sīkākajiem elementiem un detaļām. Kodolīgo tekstu bieži nākas iepauzēt, lai kopā ar mazajiem lasītājiem izpētītu mazās Stellas lielo rotaļlietu armiju un grāmatu kolekciju. (Un atzīmētu grāmatu, kura vēl nav lasīta).

Sajūsma par stāstu palielinās, kad tiek saskatītas līdzības arī ar mūsu dzīvesvietu, tādos elementos kā tumši zilais stūra dīvāns, sarkanais putekļusūcējs, zaļo flīžu vannasistaba utt. Nepamet sajūta, ka stāsts ir par mūsu ģimeni, kur visi mēģina nosargāt mazās Stellas miedziņu. Eh, kaut man būtu grāmata, kurā es būtu galvenajā lomā.

 

Kamēr mamma dodas pabeigt savus darbus, tētis mazajai Stellai lasa vienu grāmatu pēc otras, bet miedziņš kā nenāk tā nenāk. Vai tiešām miedziņš, kuru neviens īsti nav redzējis, bet zina teikt, ka tas esot salds, ir nozagts? Te stāsts ieņem detektīva līniju un pie izmeklēšanas ķeras Nīlzirgs, Flamingo un Bobītis, lai ieviestu skaidrību, kurš no mājiniekiem ir piesavinājies miegu sev.

 

Anete Melece ir vairāku grāmatu autore un ilustratore, kā arī animācijas filmu veidotāja. Atpazīstamākais un atzinību ieguvušais darbs "Kiosks" sākumā tapa kā animācijas īsfilma un tikai gadus vēlāk pārtapa kā ilustrētais darbs bērnu grāmatā. 
Arī "Pazudušais miedziņš" jau atpazīstamais Meleces rokraksts ar radoši haotiskām ilustrācijām un krāsu eksploziju, kā pati Anete minējusi kādā intervijā, viņa vēlētos ilustrēt nepareizāk, lai zināšanas par pareizo zīmēšanu neierobežotu.

 

 

 

 

 

Izdevniecība: Liels un Mazs
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive