Rosio Bonilja "Kaimiņi"

March 29, 2023  •  Leave a Comment

Rosio Bonilja

"Kaimiņi" 2023

 

Rocío Bonilla
"Gràcies. Història d'un veïnat" 2021

 

AAA_1681AAA_1681SK

Viss nav tā, kā tas izskatās.

 

Tik vienkārši un reizē precīzi varētu skanēt šīs bērnu grāmatas sauklis, ja vien mums būtu jāpiedalās kādā radošo saukļu konkursā.

Katalāņu māksliniece Rosio Bonilja savā grāmatā zvēriem piešķīrusi cilvēciskās īpašības, jaucot robežas starp steriotipiskiem profesiju apzīmogojumiem, lai gaismā izceltu katra personības individuālās škautnes.

 

Lieliskus kaimiņus dažkārt nevar nopirkt pat par dārgāko naudu, jo, kā jebkuras attiecības, arī kaimiņu draudzības ir jāveido un jākopj, tās nenotiek pašas par sevi.

Kādā apkaimē māju iemītnieki viens otru nepazīst, jo vienam par otru izveidojies priekštats, ko nav tik viegli mainīt. Bet varbūt viss nemaz nav tā, kā no malas izskatās. Varbūt trokšņainajā mājā nedzīvo kurls kaimiņš, bet gan neskaitāmi bērni, kas rada troksni. Iespējams, ka augstprātīgais advokāts dziļākajā būtībā vēlas radīt citiem izklaidi, bet baismīgais gaļēdājs patiesībā ir vegāns? Dienā, kad kādai nama iemītniecei pazūd internets, kaimiņi rod iespēju beidzot iepazīties viens ar otru...

 

Kautrīgi piemīlīgās ilustrācijas lasītāju momentāli pieņem pie sevis bariņā, kā jaunpienācēju kaimiņu rindu mājā, lai pēc mirkļā lasītājs justos kā savējais starp tik krasi atsķirīgajiem tēliem.

 

Humoristiski, asprātīgi un sirsnīgi. Patiks gan bērniem, gan pieaugušajiem, turklāt grāmatā ir iekļauta spēle, kurā turpināt izspēlēt šo kaimiņu draudzēšanās tēmu.

Grāmata, kas ne tikai aicina visai ģimenei kopā pavadīt laiku, bet arī iepazīt savus kaimiņus. Un pavisam iespējams, ka kāda kūkas pagatavošana veidos jaunas draudzības. 

 

Tulkotāja: Dace Meiere

Izdevniecība: Latvijas mediji
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive