Dženifera Linna Bārnsa "Mantojuma cena"

April 03, 2023  •  Leave a Comment

Dženifera Linna Bārnsa

"Mantojuma cena" 2023

 

Jennifer Lynn Barnes
"The Hawthorne Legacy" 2021

 

AAA_1736AAA_1736SK

Visa dzīve ir viens liels risks, atliek vien izaicināt sevi un pieņemt noteikumus, lai sasniegtu rezultātus.

Kā būtu, ja visa iepriekšējā dzīve izrādītos vieni vienīgi meli un neatrisināmas mīklas? Eiverija, no parastas pusaudzes, kuras ikdiena bija izdzīvošana skolā, pārvērtās pār neticamu bagātību mantinieci, ar vienu noteikumu- nodzīvot gadu Hortonu namā un atrisinināt neskaitāmās mīklas, ko atstājis bagātnieks. Šajā mantojumu spēlē, kur galvenā balva ir neticama bagātība, pati Eiverija ir viena atrisināmās mīklas sastāvdaļa, jo, ko gan šajā ģimenē dara sveša meitene?! Kurš ir viņas īstais tēvs un, kuram pirmajam no visiem ģimenes locekļiem izdosim pirmajam atrisināt šo sarežģīto uzdevumu?

 

"Mantojuma cena" ir tupinājums "Mantojuma spēles" (The Inheritance Games) triloģijai, tāpēc lai iegūtu pilnu sapratni pa notiekošo, ieteiktu lasīt secīgi. Bestsellera statusu ieguvusī Young adult (mazo pieaugušo) triloģija, kā jau lielākais vairums šādi mega populāru darbi, ietver cīņas sparu, neticamu bagātību, kā arī pretējā dzimuma simpātijas, kuras ik pa laikam novērš uzmanību no notiekošā. Eiverijai šajā gadījumā tie ir veseli divi Hortonu brāļi, kuri visu savu uzmanību velta neparastajai meitenei. Šis elements ir prasmīgi veidots, lai lasītāji iedalītos viena vai otra brāļa komandā (gluži kā vampīrsāga ar karsti karojošiem "team Edward" un "team Jacob" faniem).

 

Jāsaka, ka man personīgi šī otrā daļa uzrunāja vairāk par pirmo, gluži vienkārši tāpēc, ka pirmā daļa mani šokēja ar nobeigumu, kurā nebija nekāda atrisinājuma, autorei gluži vienkārši spēlējoties ar lasītāju un sakot- tev nāksies lasīt visas trīs daļas, lai vispār saprastu, kas te notiek. Šī ir grāmata, par ko sajūsmināsies pusaudži un pieaugušie, kuriem mazo pieaugušo žanrs ir īpaši mīļa lasāmviela ar ko atslēgties no ikdienas rutīnas.

"Mantojuma spēles" ir spraiga, pilna slepenu norāžu, mīklu, jautājumu, slepenu elementu, ko izmanto spiegu filmās, bet reizē pilna pusaudžu naivuma, kurā viss ir iespējams, virmo iemīlēšanās, sapņi pa nākotni un ceļš uz pieaugšanu. 

 

 

Tulkotāja: Dace Andžāne

Izdevniecība: Latvijas mediji


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive